15 Temmuz Şehitler Köprüsü Kullandım 8490 TL Ceza Yedim

SsTeam

Yönetici
Merhaba arkadaşlar haber sitelerine ve kara yolları genel müdürlüğünün de net olmayan bilgilendirmelerine dayanarak 2. sınıf aracım ile 15 Temmuz şehitler köprüsünden sorunsuz geçebildiğimi düşünürken 8 aydan itibaren 10 adet geçiş yapmışım ve bununla ilgili herhangi bir uyarı ceza bilgilendirme gelmedi bugün tesadüfen kendim sorgulayarak 8490 tl kaçak geçiş ücreti yansıtıldığını üzülerek öğrendim.

https://www.trthaber.com/haber/turkiye/15-temmuz-sehitler-koprusu-panelvan-ve-kamyonetlere-acildi-417713.html


 
Son düzenleme:

nedimkolat

Moderator
Geçmiş olsun Abi. Basının doğru bilgi yayınlamamış olması bu cezalara sebep. 3. Köprüyü açtıklarında 2. Köprüyü kullanan binlerce esnafın emekçinin aracına yüz binlerce ceza yazılmasına sebep oldukları gibi.

Bu cezalar yine birçok insanın zarara uğramasına neden olacak.

Bugün bu cezayı aracın geçişinin serbest olup olmadiğını sorguladığımızda öğrendik. Kullanıcılar her geçtikleri yolu sorgulatıcaksa işimiz var.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Geçmiş olsun abi.
Bu tarz durumlar insanı araç kullanmaktan soğutuyor resmen. Aracını iş için kullananlara allah kolaylık versin.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Ne söylesek boş,maalesef kötü bir durum,ayrıca b tarz şeyler olabilir ancak cezanın maddi boyutu gerçekten çok yüksek.Geçmemen gereken bir köprüyü kullanmanın bedeli bu kadar ağır olmamalı ki ayrıca yalan yanlış haber yapılıp bu tarz araçların bu köprüye yönlendirilmesi de hiç etik değil.
 

SsTeam

Yönetici
Konu ile ilgili kgm dava açtım sonucunu bekliyorum ceza gecikme zammı ile 11.320 TL oldu.
 

Üst