2011 SsangYong Kyron İzlenimlerim...

Uzun araştırmaların sonucunda,2 gün önce,belırlemış oldugum fıyat aralığında 55-65.000 Tl arasında,4*4,Geniş,Donanımlı araç ararken Kyron da karar kıldım ve 2011 model 112000km de 63.000Tl ye aldım..
Aracı almaya Fethiye den Denızlıye 2006 model Toyota corolla Hatcback aracımla gittim.Dönüşte ise Kyron la geldim..
Bu araca yönelmemdekı sebebler;
Bı kere görüntüsü süper
Donanım diğer baktıgım bu fıyat aralığındakı araçlara göre fazla fazla
4*4 özellığının ıstedıgınde 4*2 ıstedıgınızde 4*4h,istediğinizde 4*4l olarak ayarlanabılmesı
Bagaj hacmının devasa oluşu
öncelıklı sebeblerımdı..
Gelelim il izlenımlerıme;
Aracı aldıgımda mazot ışığı yanıyordu depoyu fulleyın dedim 500 Tl ye depo doldu [emoji4] Eyvah dedim benım gibi bi memura bu araç fazlamıydı dıye aklımdan geçmedı değil [emoji4]
Sonra Denızlı nın ıcınde sehırıcı trafığinde giderken aracın yukseklığını ışıklarda diğer aracların yanında beklerken daha net anladım..Okudugum yorumlarda hep bu aracın hantallığından bahsedıyorlardı ve bu aklımda hep bı "acaba" sorusuydu.Bu sorunun cevabı ıcın şehirçi trafıkte serıt değiştirirken bı kıckdown yaptım kı oda nee aracın arkası hafıften kayıp o gaz tepkısıyle benı on koltuga yapıştırınca bu araç için yazılan hantal yorumunu bi kalemde sildim....ki aracın ıvmelenmesı beklentımın çok ustunde bunuda soylemeden geçmeyeyım...
2.dikkatımı çeken konu ıse içeriye neredeyse hıç lastık ve yol sesı almıyor olması.Işıklarda duruken dızelın sesını arac hızlandıkça duymuyorsunuz ve aracın dızel oldugunu sadece ısıklarda beklerken anlıyorsunuz ve bırde 310nm Torkla ıvmelenırken [emoji4]
Denızlı nın yolları sıcak asfalt gıbı oldugunda arac yağ gibi kayıyor asfaltta çok rahat...Direksıyon tepkılerı bence yeterlı,frenlerde keza oyle...
Kestırme olsun dıye Fethıye ye donuşte çamelı yoluna gırdım .Bılenler bılır yol bıraz vırajlı ve sıcak asfalt değildir.Buraya yola gırdıkten sonra yolun engebelı kısımlarında aracın salınımının bana göre çok fazla oldugunu hıssettım.Yanı bu araç seert suspansıyon dıyenlere kesınlıkle katılmıyorum kı benım aracımın lastık ebadı 255*60*18...Bu durum benım hoşuma gitmedı çunku hızlı gıderken engebelı bı yerden geçerken araç çok salınım halinde.Gerçi bub durum normalmı yoksa bı sorun mu o oknuda daha net bı bılgı bılmıyorum...
Virajlarda lımıtınızı bıldıkten sonra başarılı.Ben daha tam lımıtlerını bılmedıgım ıcın temkınlı gırdıgımden dolayı bı sorun olmadı...
yaklaşık 2 saatlık yolculuk sonunda aractan ındıgımde hıcbır yorgunluk belırtısı yoktu..Hemen en çok merak ettıgım konu olan yakıt konusunu netleştırmek ıcın Fethıye de Shelle yanaşıp depomu fulledım.Sonuç benı daha da şaşırttı..6,79 dan mazotun lıtresı 0.42 krş mazot yakmışım km de..Ben Şokkkk [emoji4]
Yani ilk izlenımlerım su an ıcın olumlu gıbı salınım dışındaonuda bı netleştırırsem çok ıyı olacak...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun araştırmaların sonucunda,2 gün önce,belırlemış oldugum fıyat aralığında 55-65.000 Tl arasında,4*4,Geniş,Donanımlı araç ararken Kyron da karar kıldım ve 2011 model 112000km de 63.000Tl ye aldım..
Aracı almaya Fethiye den Denızlıye 2006 model Toyota corolla Hatcback aracımla gittim.Dönüşte ise Kyron la geldim..
Bu araca yönelmemdekı sebebler;
Bı kere görüntüsü süper
Donanım diğer baktıgım bu fıyat aralığındakı araçlara göre fazla fazla
4*4 özellığının ıstedıgınde 4*2 ıstedıgınızde 4*4h,istediğinizde 4*4l olarak ayarlanabılmesı
Bagaj hacmının devasa oluşu
öncelıklı sebeblerımdı..
Gelelim il izlenımlerıme;
Aracı aldıgımda mazot ışığı yanıyordu depoyu fulleyın dedim 500 Tl ye depo doldu [emoji4] Eyvah dedim benım gibi bi memura bu araç fazlamıydı dıye aklımdan geçmedı değil [emoji4]
Sonra Denızlı nın ıcınde sehırıcı trafığinde giderken aracın yukseklığını ışıklarda diğer aracların yanında beklerken daha net anladım..Okudugum yorumlarda hep bu aracın hantallığından bahsedıyorlardı ve bu aklımda hep bı "acaba" sorusuydu.Bu sorunun cevabı ıcın şehirçi trafıkte serıt değiştirirken bı kıckdown yaptım kı oda nee aracın arkası hafıften kayıp o gaz tepkısıyle benı on koltuga yapıştırınca bu araç için yazılan hantal yorumunu bi kalemde sildim....ki aracın ıvmelenmesı beklentımın çok ustunde bunuda soylemeden geçmeyeyım...
2.dikkatımı çeken konu ıse içeriye neredeyse hıç lastık ve yol sesı almıyor olması.Işıklarda duruken dızelın sesını arac hızlandıkça duymuyorsunuz ve aracın dızel oldugunu sadece ısıklarda beklerken anlıyorsunuz ve bırde 310nm Torkla ıvmelenırken [emoji4]
Denızlı nın yolları sıcak asfalt gıbı oldugunda arac yağ gibi kayıyor asfaltta çok rahat...Direksıyon tepkılerı bence yeterlı,frenlerde keza oyle...
Kestırme olsun dıye Fethıye ye donuşte çamelı yoluna gırdım .Bılenler bılır yol bıraz vırajlı ve sıcak asfalt değildir.Buraya yola gırdıkten sonra yolun engebelı kısımlarında aracın salınımının bana göre çok fazla oldugunu hıssettım.Yanı bu araç seert suspansıyon dıyenlere kesınlıkle katılmıyorum kı benım aracımın lastık ebadı 255*60*18...Bu durum benım hoşuma gitmedı çunku hızlı gıderken engebelı bı yerden geçerken araç çok salınım halinde.Gerçi bub durum normalmı yoksa bı sorun mu o oknuda daha net bı bılgı bılmıyorum...
Virajlarda lımıtınızı bıldıkten sonra başarılı.Ben daha tam lımıtlerını bılmedıgım ıcın temkınlı gırdıgımden dolayı bı sorun olmadı...
yaklaşık 2 saatlık yolculuk sonunda aractan ındıgımde hıcbır yorgunluk belırtısı yoktu..Hemen en çok merak ettıgım konu olan yakıt konusunu netleştırmek ıcın Fethıye de Shelle yanaşıp depomu fulledım.Sonuç benı daha da şaşırttı..6,79 dan mazotun lıtresı 0.42 krş mazot yakmışım km de..Ben Şokkkk [emoji4]
Yani ilk izlenımlerım su an ıcın olumlu gıbı salınım dışındaonuda bı netleştırırsem çok ıyı olacak...

Kullandıkça arabanızı daha çok seveceksiniz,güle güle kullanın, allah kaza bela vermesin.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi günlerde kullanın, öncelikle çok iyi bir fiyata bence de harika bir araç almışsınız.. Yakıt tüketimi evet açık trafik ve veya uzun yolda 42 krş larda, lakin sıkı trafik çok dur kalk olduğu zaman 60 ları bulacak. En azından İstanbul trafiğinde böyle :courage: Bende çok yeniyim bu araçta ve fakat her gün kuvvetli bağlarla birbirimize daha çok bağlanıyoruz.. Daha önce yüksek araç tecrübeniz yoksa bu salınım sizi ilk başta rahatsız eder ancak zamanla öyle olmadığını göreceksiniz.

SsTeam

Yönetici
Aramıza hoş geldiniz yeni aracınız hayırlı olsun SsangYong marka araçlarda Kyron Musso Grand ve Rexton"dan sonra cumhuriyet altını gibi fiyatına göre bedava"dan biraz pahalı benim arkadaşa"da çok önerdim bu araç bildiğin tank al diye gitti 65 bin tl teneke renault aldı.

Uzun süredir kyron ile ilgili böyle detaylı video görmemiştim güzel olmuş.
Teşekkurler ama Bu pek detaylı olmadı yüzeysel aklıma ilk gelenleri söyledim.İlerleyen zamanlara detaya girmeyi düşünüyorum[emoji1]

Teşekkurler ama Bu pek detaylı olmadı yüzeysel aklıma ilk gelenleri söyledim.İlerleyen zamanlara detaya girmeyi düşünüyorum[emoji1]

Erol bey hayirli ugurlu olsun. Kazasız belasız mutlu günlerde kullanin. Çok doğru bir tercih. Ben 2009 dan beri kullanıyorum. Memur dostu bir araç. En büyük masrafı yakıt oldu benim için. Hanemizde iki adet mevcut. Toplamda sedece rutin bakimlarla 300.0000 km yol yaptı. Ankara şehir içi yakıt sarfiyatı 8.7 -9.1 lt/100 km. Uzun yol 7.7 lt nin altına düşmüş değil. Kendisine verilen parayi her kuruşuna kadar hakediyor. F/P açısından tek geçiyorum. Bakım için fethiyede ki servis büyük avantaj.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.youtube.com/watch?v=FgjO4a21mgM&feature=youtu.be

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE]

HDC
Hill Descent Control

Yokuş İniş Kontrolü

Yokuş inme kontrolü, aracın dik bir yokuşu emniyetli bir şekilde inmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Fren pedalı her bırakıldığında bu kontrol, frenleme kontrolünü kullanarak araç hızını yaklaşık 8 - 20 km/s arasında tutar.

Gaz pedalına basılmadan araç hızlandığında, sistem aracın yokuş aşağı olduğunu belirler.

Yokuş inme kontrolü ile dik yokuşta sık sık frenleme yapmak gerekmez ve sürücünün aracı döndürme işlemlerine odaklanmasına ve aracı daha emniyetli kullanmasına yardımcı olur.

Çalışma Şartları:

• HDC, araç hızını sadece 8km/h ila 20 km/h arasında koruyabilir.

• Eğer sürücü 20km/h üzerinde hızlanırsa, HDC hala aktif olacak, fakat çalışmayacaktır.

Beklemede kalma aralığı 20 ila 60 km/h’e kadardır.

• Eğer sürücü 60km/h üzerinde bir hıza çıkarsa, HDC artık aktif olmayacak ve kapanacaktır.

• HDC’nin tekrar aktif edilmesi gerektiğinde, önce HDC aktive edilmelidir. Aktive edildiğinde lamba yanar, hız 20km/h altına indiğinde ise sistem devreye girer.

• HDC çalıştığı süre boyunca ekrandaki uyarı lambası yanar ve söner.

• HDC aktif iken fren lambaları otomatik olarak yanacaktır.

• Kontak kapatılmadan önce HDC aktif olsa dahi, kontak kapatıldığında kapanır.

• HDC Geri viteste çalışmaz.

• HDC, CC hız sabitleyici aktif olduğunda fonksiyonel değildir.

Son düzenleme:

YvzNazli

Moderator
Elinize sağlık güzel video olmuş [emoji4]

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siparişini vermiş oldugum race chip pro2 dün geldi ve montajını yaptım.İlk farkettiğim düşük devirdeki ivmelenmede belirgin bi artış oldugu..Gaza hafif dokunmamla hemen ivmelenme hissi çok hoş oldu.İleride de daha öncede Captivamda kullanmış oldugum pedalbox tan takacagım.Çünkü ilk kalkışlarda gaz tepkisi 1-2sn geç geliyor...

Siparişini vermiş oldugum race chip pro2 dün geldi ve montajını yaptım.İlk farkettiğim düşük devirdeki ivmelenmede belirgin bi artış oldugu..Gaza hafif dokunmamla hemen ivmelenme hissi çok hoş oldu.İleride de daha öncede Captivamda kullanmış oldugum pedalbox tan takacagım.Çünkü ilk kalkışlarda gaz tepkisi 1-2sn geç geliyor...

Hayirli olsun. Deneyimlerinizi paylaşmanız ümit ediyorum. Böyle bir ürünü kullanmak istememe rağmen motor açısından olusabilecek olumsuzluklar konusunda bilgi eksikliğimden dolayi eyleme gecemedim. Deneyimlerinizi bu açıdan önemsiyorum. Son 6 yildir yaz tatiĺerini fethiyede geciren yakin zamanda da yerlesik duzene gecmek isteyen bir kayron kullanicisi olarak fethiyedeki kyron sayisinin artmasi ayri bir sevinc.Iyi gunlerde kullaniniz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Race chip i 2 gun kullandım ve memnun kalmadıgım için geri iade ettim...

Racechip ten tekrar sipariş verdim.Vermeden önce Almanya kı satış yerinr mesaj attım ve ayarların nasıl olmasını öğrendikten sonra tekrardan aracıma taktım biraz önce...