2011 SsangYong Kyron İzlenimlerim...

Değilim ,sert ve yandakı yarılmaya karşı dayanıklı olan yanaklardan dolayı aracı çok zıplatıyor...

Değilim ,sert ve yandakı yarılmaya karşı dayanıklı olan yanaklardan dolayı aracı çok zıplatıyor...
Bende niyetliyim at lastik için ondan sorum.. Zaten bir konfor sorunumuz var malum 18'' için birde lastikten ötürü oluyorsa problem :/ Acaba farklı markaların at lastikler de aynı sıkıntıyı yapar mı. Mantıken evet, ama bf vs kullanan kişilerden duymadım bu sorunu

Daha önce Captıvam da ve Forester da da a/t lastik kullandım.Ama kyron zaten salınımlı ,sert lastıkle konfor daha da kötü oluyor.Ama asfaltta sıkıntı yok..Bizim burasının yolları parke oldugu için sıkıntı..Bence normal yol lastıgı takarsak bi sıkıntı olacagını sanmıyorum..

Lassa yı en ucuz oldugu için aldım.Yoksa aklımda daha öncede kullanıp memnun kaldıgım cooper vardı...

Siz siz olun benim gibi pimpiriklenmeyin.Araçta bozulan bişey veya arıza lambası yanmadıgı sürece periyodık bakımı dışında bişey yaptırmayın.Yoksa benim gibi olur sonunuz 😁

Siz siz olun benim gibi pimpiriklenmeyin.Araçta bozulan bişey veya arıza lambası yanmadıgı sürece periyodık bakımı dışında bişey yaptırmayın.Yoksa benim gibi olur sonunuz 😁
Erol Bey Merhaba,
Siz bu enjektör sökme işini bir günde mi yapmaya çalıştınız ? herhangi bir gevsetıcı sıvı kullanmadan ?

Bir de;

2009 Forester vs 2000 WJ vs 2008 Captiva vs Kyron karşılastırması yaparmısınız neden Kyron ben bunların hepsinde git gel yasadım, yaşıyorum misal, zaman bulursanız ayrıntılı bir kıyas rica edeceğim.

Kerem Öztürk

1 hafta önceden enjektor dıplerıne wd40 sıkmaya başladım.Ara ara ustada kendı sıvıları varmış ondan sıktı.Ama yınede 3. ve 4. enjektor çıkmadı...

Şimdiye kadar aldığım Parçaların fiyatlarınıda Paylaşayım;
-4 Adet Delphı Enjektor 5500tl
-Silindir kapak contası,manıfold contası,emme manıfold contası,Üst kapak contası ve 4 adet kızdırma bujısı 700Tl..
Daha işçiliğe bi ödeme yapmadım..
Ama parçaları almadan iyi araştırın ,eger araştırmasaydım aynı parçalar bana 7500-8000 arasına mal olacaktı...

Kyron u diğer kullandıgım suv larla basitçe kıyaslarsam;
En büyük eksisi Yol Bilgisayarının olmaması...Bu kadar full olan bi araçta buda olmalıydı...Başkada şu olsaydı diyebılecegım bi eksıgı yok sanırım...

Captiva;
Kyron a göre biraz daha fazla yakıyor.Kyron daha atak ve bagaj biraz daha büyük sanki..Yol tutuş olarak ikiside hemen hemen aynı.Konfor olarak Captıva bı tık önde..Captıva hafıf arazıde iş görüyor.Ama şartlar biraz agırlaşırsa Kyron daha avantajlı gibi...

Forester;
İçlerinde en iyi yol tutuş boxer motorunununda etkısıyle tabiki Subaruda..Donanım olarak eksıklıklerı var Foresterda..Bagaj Kyron daha büyük..Confor gayet memnun edıcı Forester da..Awd gayet etıkılı,karda,kumda iş görüyor.Ama çamurda saplanıp kalmışlığım var Forester la...Captıvayla da kumda batmışlığım var :)

Jeep Wj;
İçlerinde en güçlü ve dehşet sesi olan bi makınaydı..Ama biraz masraflıydı.Sanayıde Wj sayesınde çok usta tanıdıgım oldu :)
Performansı çok dehşet ,yol tutuş Kyron gibi 4*4 e almayınca gaza dengesiz basarsanız arkayı salıverıyor.Ama Kyron un avantajı arka salmaya başladımı Esp devreye giriyor ve aracı topluyor.Wj de öyle bi şansınız yok :)Bagaj Wj de de büyük ama arka diz mesafesi o buyukluğe göre biraz dar..Wj ylede derede kalmışlığım var:)
Bakalım Kyron la nerede kalacagım :)

Tesekkur ederim iyi bir lastikle Kyronla kalmazsınız, Captiva nın daha hantal olmasını beklemiyordum, fabrika verileri Kyrona göre cok daha ıyı ama sanırm kurus hesabı en az yakan arac Kyron bunların arasında, birde tek merdıven saselı arac Kyron, Wj harıc genelde awd araclara bınmıssınız agır devırlık durumlar olacak mı bakalım :)
2009 forestardan nasıl vazgectınız merak edıyorum soylendıgı kadar basarılı degıl mı ? Subaruya bınen baska araca bınemez vardır ya :)

Subaru aklımın hep köşesinde ilerde yine alırım ama 2.5 turbolu ve benzinlisini :)
Subarudan sırf arazi merakımdan dolayı vazgeçtim.Fotoda ben çamurda kalmadan önce kare kasa o çamurdan geçti.Ben batınca oradan da kare kasa kurtarınca Jeep e yöneldim..

Orada dişsiz butun at lastıklı araclar yada normal lastıklı butun araclar kalır aracın bır suçu yok bu işin yuzde 70 i lastik iyi biri mt- at arası yada direk mt oradan gecer kare kasada buyuk ıhtımal mt fılan vardı zaten daha yuksek arac olsun batmak da guzel :)