Böyle bir araç satılır mı?

dtandogan

Moderator
Hayirlisi olsun ama piyasa gercekleri var. Gercekten saticiysaniz bence o fiyata cok beklersiniz karar sizin

Hayirlisi olsun ama piyasa gercekleri var. Gercekten saticiysaniz bence o fiyata cok beklersiniz karar sizin
Kasko değeri 128bin tl şahsuvaroğlu takasda 120 verdi ama takas yapacak bana uyan bir araçları yoktu

Almak isterseniz görüşelim

Ve evet satıp bir süre q3 alıp kullanıcam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1.2 benzinli clio olmuş 86.900 benzinli boşu. Dolu dedikleri 1.5 dizel 124 bin. Hangi gerçekler hocam. Saygılar selamlar

nedimkolat

Moderator
Alp Bey, 2 ay alıcı bulmayınca piyasa gerçekleri devreye giriyor. Nedir bu gerçekler; ilan sitesinde bu markayı bilen kişilerin ilanlara bakması, bütçe doğrultusunda en iyi faydayı sağlayacağı aracı almak isteyenler, piyasada araç adetinin düşük olması nedeni ile parça bulamayacağını düşünenler(bazı japon araçlarının hurdası bile çok)......

Zaman içerisinde nedenleri artar.

• Beğen
Tepkiler: set
Nedim abi zaten bizim araçlara binecekler kullanıcı kitlesi. Bu markanın hem binerim hem satarım işi pek olmaz diye düşünüyorum. bende aldım 3 senedir rex. Var. Daha öncede koronda sport ve korando vardı. 2014 ten bu yana Ssanyong kullanıyorum. Kend fikrim çok memnunum. Tabi bazı sıkıntılar oluyor olmuyır değil ama. Clionun 124 bin olduğu bir piyasada bizim araçlar harcanmamalı diye düşünüyorum. Aynı zaman da da golf 1.6 dizel de kullanıyorum. Maliyet açısından ss daha az maliyetli
Herjese günaydın hayırlı sabahlar hayırlı işler

dtandogan

Moderator
Alonewolf hangi gercekler demidsin ama piyasa gercekleri. 2012 den beri kullaniyorum. Satmadim Allah sattirmasin ben satmam insallah. Hurdaya ayirincaya kadar bende kalmasini istiyorum. Seviyorum a dan z ye her seyiyle. Servis parca usta bi sekilde sikinti olur belki ama ben arabami seviyorum. Kasko degeri ne kadar bence arabada cokta onemli degil. Piyasada kim kaca alir o onemli. Clio ile bizim arabalar kalite acisindan kiyaslanmaz ama bilinki bir rexton satincaya kadar 50 clio satarsin bu piyasa gercegidir. Marka bilinirligi cok onemli. Oyle olmasaydi reklam yapmazdi kinse. Corolla yeni modekini cikardi belki yuz defa reklamlarda gordum. Rexton un kyron un reklamini giren varsa beri gelsin. Araba bi defa adindan dolayi kaybediyor. Soylemesi zor. Vatandas soyleyemiyor. 1994 senesinde hyundai yide kimse soyleyemiyordu ama adamlar zamanla reklamla tanitmayla basardilar. Ssangyonun boyle bi derdi olmadigi icin bizim arabalarimiz para etmez. O araba o parayada satilmaz. 7 yil once aldigim arabayi nerdeyse ayni paraya satiyorsam bi sikinti var demektir. Insallah o paraya arkadas satar diycem ama burada devreye sizin o begenmediginiz gercekler girecek ve satilmayacak. Hayirli satislar

• Beğen
Tepkiler: set
Alonewolf hangi gercekler demidsin ama piyasa gercekleri. 2012 den beri kullaniyorum. Satmadim Allah sattirmasin ben satmam insallah. Hurdaya ayirincaya kadar bende kalmasini istiyorum. Seviyorum a dan z ye her seyiyle. Servis parca usta bi sekilde sikinti olur belki ama ben arabami seviyorum. Kasko degeri ne kadar bence arabada cokta onemli degil. Piyasada kim kaca alir o onemli. Clio ile bizim arabalar kalite acisindan kiyaslanmaz ama bilinki bir rexton satincaya kadar 50 clio satarsin bu piyasa gercegidir. Marka bilinirligi cok onemli. Oyle olmasaydi reklam yapmazdi kinse. Corolla yeni modekini cikardi belki yuz defa reklamlarda gordum. Rexton un kyron un reklamini giren varsa beri gelsin. Araba bi defa adindan dolayi kaybediyor. Soylemesi zor. Vatandas soyleyemiyor. 1994 senesinde hyundai yide kimse soyleyemiyordu ama adamlar zamanla reklamla tanitmayla basardilar. Ssangyonun boyle bi derdi olmadigi icin bizim arabalarimiz para etmez. O araba o parayada satilmaz. 7 yil once aldigim arabayi nerdeyse ayni paraya satiyorsam bi sikinti var demektir. Insallah o paraya arkadas satar diycem ama burada devreye sizin o begenmediginiz gercekler girecek ve satilmayacak. Hayirli satislar
Peki sizce fiyat ne olmalıydı?

dtandogan

Moderator
Bence fiyat su olsun bu olsun diyemem mal sizin. Arac almayi dusunup fiyat kirmaya calisan biri de degilim. Sadece o fiyatlara gitmez diyorum 2014 model 4x4 platinium 60 binde arac 105 bine satilmaya calisildi bir iki ay once sattilarmi bilmiyorum. Hic fiyat kirmafan satsa bile 105 bin liraki arabada hasar kaydi boya degusende yok. Tabiki cok cok para edecek araba bunlar. Pololar o paralara satiliyor ama yapacak bisey yok piyasa gercegi derken bunu demek istedim. Insallah istediginiz paralara satatsiniz. Yenisini 800 bin liraya satiyorlarmis. Ona o parayi verende ya akil yok ya anirmal bi durum var. 800 bine ssangyong olmaz kim ne derse desin

70-80 ede Rexton olmaz diye düşünüyoruz. 750 bine olması da tuhaf g4 un. Amaç zaten alıp satmak değil. Keyifli güvenli araç binmek. O yüzden karamsarlığa gerek yok diye düşünüyorum.
Her Malın bir alıcısı ve satıcısı vardır. Mevzuyu uzatmaya da gerek yok. Forumu takip ediyorsanız ya da malum siteleri satışlar iyi gibi görünüyor ikinci el. Ha bu arada ssanyong la da bir akrabalığımız yok isme takılmıyoruz. Önemli olun işlevi.
Hayırlı satışlar herkese

YvzNazli

Moderator
Bence yukarda 135 bin Tl istenen Rexton un satış fiyatı 200-250 bin hatta 300 olmalıydı. En niyatinde bu arabanın sıfırına 750 bin istiyorlar.
Aracın fiyatına göre sundukları çok iyi. Konfor ise konfor, güvenlik ise güvenlik. Ben Rex'i seviyorum. Bizim ki 2012 Boşşline, bugün 100 bin nakite satmam. Satıp ne alacağım. Bu fiyat aralığında daha iyi bir alternatif göremiyorum ben. Bu arabayı fiyatına ulaşabileceğimiz için aldık. 200-300 bin olsa zaten SsangYong ne der bakmazdık bile :)
Ha bu arabalar bu paralar olsaydı hangimiz alır binerdik orasını bilemem.
Bunlar kendi düşüncelerimdi.
:triniti:

Dışardan standart bir alıcı olarak ilgili aracaba bakarsam.
Platinum donanımda olmayan yazılımlı 4x4 özellik ne diye sorarım.
Sinyalli katlanır ayna Limited boş donanımda da var derim.
Daha sonra aracın daha iyi ve net fotoğlarflarını isterim.(ki whatsapp dan iletişime geçebilirsiniz demişsiniz)
Keza ilana baktığım zaman aracınızın boya değişen trameri hakkında bilgi edinemiyorum bunun için illa aramalı veya yazmalımıyım diye düşünürüm.

Can alıcı nokta. Aynı arabanın 52bin daha az km ye sahip ve 30 bin lira daha ucuzu varken neden bunu alayım?

Malesef acı gerçekler bu yönde.

dtandogan

Moderator
Yavuz bende sonrada baktim merak edip evet 50 kusur binde ve 30 bin lira dusik satan var. Satildi demiyorum satan var. Arada 100 bin km de fark var. Tabiki bi clio bi polo ile kiyas yapilmaz zaten seviyorum ssangyon u ama piyasasi yok yapacak bisey yok

Yavuz bende sonrada baktim merak edip evet 50 kusur binde ve 30 bin lira dusik satan var. Satildi demiyorum satan var. Arada 100 bin km de fark var. Tabiki bi clio bi polo ile kiyas yapilmaz zaten seviyorum ssangyon u ama piyasasi yok yapacak bisey yok
Arkadaşlar 2013 model pltiniumlarda sadece su roof ve elektrikli koltuk var

2012 yada 2014 sonrası platinium paketlerde koltuk ısıtma sinyalli ve kararan aynalar arka koltuk ısıtma gibi bir çok özellik opsiyonel olarak dahi sunulmadı

Bahsettiğiniz araçların kasko değerleri 110 bin altında diye biliyorum bende aracın ise 128 bin tl den geçen ay yaptırdım ki ekstra taktığım cihazlar eklendiğinde 140 bin e yaklaşıyor

Almak istiyenlere son fiyatım kasko değeri civarında

İşte en şeffaf en gerçekçi cevap. Ağzına sağlık. Eğri oturup doğru konuşmuşsun..!