Direksiyondan Ses Geliyor (2011 ACT SPORTS.)

Selamlar Herkese.1 Sene oldu aracı alalı ilk defa bir sorunla karşı karşıyayım Tamire gıtmeden once fikir almak ısterım sızlerden.Herhangı bır darbeye maruz kalmadım onu soyleyeyım zorlama vs de olmadı.Çalıştırınca aracı direksıyonu saga sola cevırdıgımde Gıcırtı gelıyor Takur tukur olayı yok.Duz yolda gıderken cevırdıgımde bu ses yok ama park ederken kalkarken sag solda gacur gucur ses.Yaşayan varmı? Kayıştanmıdır? Yağmı eksıktır? Süspansıyon takozlardanmıdır? Yoksa hiç ugrasmadan bır tamırcıyemı gostermelıyım? Yardımlarınız rica olunur.Arz ederım :)

mehmet82

Moderator
Alakasız gelebilir ama sorun şarj dinamosunun ucundaki kasnak kısmında.
Bilyaları zamanla sıkışıp dönmesini engelliyor.
Değiştirmek için ratyatör sökülmesi gerekiyor.
parçayı sanayide bulabilirsiniz mercedes sprinter şarj dinamosu kasnağı olarak arayın.

parça bu be sanayide işini iyi yapan bir elektrikçi de hallettir dim.

Omeer14

Moderator
Selamlar Herkese.1 Sene oldu aracı alalı ilk defa bir sorunla karşı karşıyayım Tamire gıtmeden once fikir almak ısterım sızlerden.Herhangı bır darbeye maruz kalmadım onu soyleyeyım zorlama vs de olmadı.Çalıştırınca aracı direksıyonu saga sola cevırdıgımde Gıcırtı gelıyor Takur tukur olayı yok.Duz yolda gıderken cevırdıgımde bu ses yok ama park ederken kalkarken sag solda gacur gucur ses.Yaşayan varmı? Kayıştanmıdır? Yağmı eksıktır? Süspansıyon takozlardanmıdır? Yoksa hiç ugrasmadan bır tamırcıyemı gostermelıyım? Yardımlarınız rica olunur.Arz ederım :)
Akü yanında direksiyon hidrolik deposu var yağını kontrol edin.hidrolik deposunda ayrıyetten v kayışı ile tahrik olan rulman yatağına da bakın.
Bugün arkadaşımın kyronu direksiyon pımpasından direksiyona giden ara hortumu patlamış evin iin önünde müdahale ettik.ara hortumu 1 tl ye sanayiden alıp değiştirdik 0,75 ml de hidrolik yağ ekledikten​ sonra sorunu düşük maliyetle hallttik.[emoji2][emoji41]

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sorun Cozuldu ;)) Problem Cahillik.;) Akunun yanindaki hidrolik kutusunu yeni gordum ve icinde yag kalmamisti.Atf II transmisyon yagi ekledim ses falan kalmadi ;) Yardimci olan herkese Tesekkur ederim.

Hocam direksiyon kutusu keçeleri sorunlu bu araçların sen yağ koyunca gene boşaltabilir direksiyon milinin ordan kaçırıyor genelde bi kontrol et derim

Onurcan Beye katılıyorum Direksiyon yagı eksiliyorsa ıllakı bı yerde kaçak vardır ihmal ederseniz pompa hasar görebilir kaçagı tespit edip yaptırmakta fayda var