HDMİ ile Navigasyon Kullanımı

-Tivoli'de HDMİ girişinden telefonla bağlanıp navigasyonu kullanan var mı?
-Ve HDMİ girişi için çıkışı dişi usb olan kablo öneriniz var mı ? Piyasada adam akıllı bulamadım bir tane var aslında ama çok uzun kablo ve veri aktarımı nasıl olur ? ben direk oraya bağlayıp hdmi usbye çevirip kullanmak istiyorum navigasyon için.

Keyifli sürüşler dilerim.

İyi günler Ali bey;
Cep telefonu aksesuarcılarında yada yerli alışveriş sitelerinde satılan (Hdmi HDTV Mhl Görüntü Aktarıcı Kablo İOS & Android iPhone Samsung (#336836049) kablo ile ben telefondaki navigasyonu aracımın ekranına aktardım.
Bu kablo setinde üç adet uç var.HDMI ucunu aracın hdmi girişine,telefon ucunu telefona ve usb ucunu aracın usb girişine takıyorsunuz.Aracın ekranından HDMI 'ı seçtiğiniz de telefonun ekran görüntüsü aracın ekranına çıkıyor.
Kalın sağlıcakla
M.Adil Gür-İzmir

Merhaba bende aynı kablodan aldım fakat ar.a hareket halinde iken video oynatılamaz diyip ekranı yansıtmıyor. Siz nasıl kullanabilridinz.

ali

Moderator
Bildiğiniz gibi bir güvenlik özelliği olarak araç hareket halinde iken video oynatması engellenmiş. Bunu kırmanın bir yolu var, araştırmalarım neticesinde Rus sitesinde bu bilgiye ulaştım.
Bunun için araç radyosunu söküp arkasındaki kablo soketine erişmeniz gerekiyor. Aracın hareket halinde olduğunu bildiren kabloyu kesmeniz yada çekip soketten ayırmanız gerekiyor.
Bunu yaptığınızda video oynatma açılıyor ama bir yan etki olarak hareket halinde aracın otomatik kilitlenmesi de iptal oluyor, denemek isteyen varsa resimler aşağıda.

Bu işi bir yazı ile servislerden yaptırabildiği belirtilmiş. Mümkün mü acaba yaptıran var mı ?

Arkadaşlar bir yazı ile HDMI sorununun servislerde çözülddüğü ile ilgili bilgi üzerine mail attım bugün dönüş yaptılar. Böyle birşeyim güvenlik gerekçesiyle yapılmadığını belirttiler.

Merhaba.
Hdmi girişine google cast tarzi çalışan aparat taktım. Taktığımda hdmi bağlandı diyor ama görüntü gelimyor. Ses ise çok düşük ve cızırtılı.
Önerisi olan varmı acaba nasıl tam çalıştırabilirim bu sistemi.
kullandığım ürünün linli burada Anycast M9 https://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/anycast-m9-plus-2018-model-hdmi-goruntu-ve-ses-aktarici-P227227005?gclid=Cj0KCQiA-JXiBRCpARIsAGqF8wXUF-JHiECjp2A4MkhCW215o1zho4W0TbyP3OgloVla9XWWaWe4-oUaAirgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

İyi günler Ali bey;
Cep telefonu aksesuarcılarında yada yerli alışveriş sitelerinde satılan (Hdmi HDTV Mhl Görüntü Aktarıcı Kablo İOS & Android iPhone Samsung (#336836049) kablo ile ben telefondaki navigasyonu aracımın ekranına aktardım.
Bu kablo setinde üç adet uç var.HDMI ucunu aracın hdmi girişine,telefon ucunu telefona ve usb ucunu aracın usb girişine takıyorsunuz.Aracın ekranından HDMI 'ı seçtiğiniz de telefonun ekran görüntüsü aracın ekranına çıkıyor.
Kalın sağlıcakla
M.Adil Gür-İzmir
Adil bey, sizden ricam kullandığınız aparatın markasını ve güncel linki var ise paylaşır mısınız?