Kızdırma Bujisini Nasıl Sökerim

Arkadaşlar selamlar;

Araç KYRON 2009 Model, kızdırma bujilerinden ikisi ayrızalı ve kaynamış. Cafer usta arada bir getir ilaç sıkayım zamanla kaynama çözülürse sökeriz dedi. İkitellideki servis 5000-10000 arası masrafı var dedi. Ben de ilaç aldım, arada bir sıkıyorum ancak sökemedim bir türlü. Bujileri kırmadan sökebilecek bir yer var mıdır ?

Arkadaşlar selamlar;

Araç KYRON 2009 Model, kızdırma bujilerinden ikisi ayrızalı ve kaynamış. Cafer usta arada bir getir ilaç sıkayım zamanla kaynama çözülürse sökeriz dedi. İkitellideki servis 5000-10000 arası masrafı var dedi. Ben de ilaç aldım, arada bir sıkıyorum ancak sökemedim bir türlü. Bujileri kırmadan sökebilecek bir yer var mıdır ?
Geçmiş olsun hocam, böyle bir şey yaşayan arkadaşlarımızın ak aktardığı kadarıyla ara ara pas sökücü sıkıp beklemek en etkili yöntem sanırım, daha tecrübeli arkadaşlar, yardımcı olacaktır

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar selamlar;

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http://ssangyongteam.com/showthread.php?t=4870&share_tid=4870&share_fid=1048455&share_type=t&link_source=app konu burada da tartışılıyor bu ara. Burayada hi göz atın.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar selamlar;

Selam Yunus kardeş hiç sıkıntı yapma hallolur, motor koruyucu kapağını cıkar evde garajda vs bırak bır hafta 10 gün garanti olsun, ılaç dediğin cözücü ilacı hergün motor sıcakken kızdırma buji yuvasına uygula ve sonra lokma vs aparatını bujıye tak ustunden hafıf hafı darbele cekıcle 20 -30 defa yeterlı gordugun kadar hergun yap bunu bir hafta 10 gun sonunda azar azar zorla yada ustana gotur o zorlasın azar azar bu sekılde cozulecektır bu ısın puf noktası sabır ve teknık benden soylemesı, hıç uzulme hallolur tek bujı kalsan bıle sıkıntısız calısır evelallah kolay gelsın

Son düzenleme:
İlaç aldım, soğukken sıkıyorum, arada bir sıcakken de sıkarım. Bakalım bu hafta birkaç kez daha deneyeceğim.

Benim de 2 buji arızalı. Bu sabah eksi 10 derecede 3-4sn içinde çalıştı. Tek buji de kalsa çalışır artık eminim. Cafer uata demişti zaten. Rusya'da o soğuklarda tek buji kalsa da bana mısın demiyor, Ruslar bu aracı o yüzden seviyor diye. Şimdi ben de inandım bu söze.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlaç aldım, soğukken sıkıyorum, arada bir sıcakken de sıkarım. Bakalım bu hafta birkaç kez daha deneyeceğim.
Kolay gelsin. Umarım kazasız belasız sokersiniz inşallah. Bu ilaç nedir marka vs. Varmıdır. Gelecekte benim de ihtiyacım olacak sanirim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

On gün boyunca ilacı sıktım. Bujiler rahatladı şimdi dönüyorlar ama içeride yalama olmuşlar çıkmıyorlar. Sanırım benden önce kırmışlar bujileri içinde. Şimdi motor kapağını sökecek güvenilir bir yer lazım. İstanbul avrupa yakasında var mı bildiğiniz uygun fiyata iyi bir yer ?

merhaba ben yaşadımk bu durumu serviste sökerken kırdılar bende Cafer Ustaya götürdüm kapak söküldü kızdıma bujileri elden geçti ve enjektörlerede bakım yapıldı şu anda sorunsuz...
Bana 8000 tl ye mal olmuştu..
Maalesef kyronlarda kızdırma bujisi kaynama problemi kronik bir arıza..
Tek teselli hava ne olursa olsun araç çalışmama problemi yaşatmıyor...

8000 TL mi. Çok para yahu :)

Bu şekilde bujilerin hepsi arızalanana kadar kullansam ne olur acaba ? Ya da ben kendim bujinin kafasını kırıp ters diş çekip parçayı çıkarsam, sonra klavuz salsam sıkıntı yaşar mıyım .

On gün boyunca ilacı sıktım. Bujiler rahatladı şimdi dönüyorlar ama içeride yalama olmuşlar çıkmıyorlar. Sanırım benden önce kırmışlar bujileri içinde. Şimdi motor kapağını sökecek güvenilir bir yer lazım. İstanbul avrupa yakasında var mı bildiğiniz uygun fiyata iyi bir yer ?
Hocam kapak sökülmek zorunda kalmayabilir. Yüksekovada olmayan ustalar bile bahsettiğiniz şekilde olan son iki ısıtma bujisini arabayı çalıştırırak çıkartmışlardı. Buji gevşedikten sonra arabayı çalıştırınca fırlatıyor kendini direkt.

Tamamdır sıkıntı yok dönuyorsa, neyle gevsettiysenız yukarı cektırerek dondurmenız lazım yoksa serbest bırsekılde sonsuza kadar doner, ısın puf noktası yukarı yonde kastırarak kuvvet uygulayarak dondurmek oyle cıkacaklardır kapagı fılan acmaya gerek yok.

O yukarı döndürerek çektirme işiyle epey uğraşmam gerekiyor. Ona uygun bir alet bulmalıyım çünkü bujiyi onluk lokma ile açıyorsunuz. Hem lokma görevi görecek hem de yukarı çektirecek birşey var mı acaba ? Ya da kargaburun deneyeyim de epey zorlayacak gibi görünüyor.

O yukarı döndürerek çektirme işiyle epey uğraşmam gerekiyor. Ona uygun bir alet bulmalıyım çünkü bujiyi onluk lokma ile açıyorsunuz. Hem lokma görevi görecek hem de yukarı çektirecek birşey var mı acaba ? Ya da kargaburun deneyeyim de epey zorlayacak gibi görünüyor.
Eger elinizde o yuvaya girecek bujiyi de kavrayacak kucuk kargaburun varsa yukarı cektirerek dondurebıldıgınz kadar dondurun sonrasını lokmayla devam edın tekrar kargaburun tekrar lokma bu sekılde cıkar ben de buna benzer bırseyler uydurarak guc bela cıkarmıstım ama yukarı yonde kuvvet uygulanacagı kesın orda bır kac dıs sıyırmıs oluyor bunu oyuzden mecbur yapıyoruz ama her turlu kurtarırsınız durumu bence ınsallah zaten gevsetmıssınızzor olanı basarmıssınız

Bir de yenı bujıyı takarken kutusunun ustundekı tork degerlerıne gore fazla sıkmadan monte edin

Son düzenleme:
Benim sorunumu Cafer usta itina ile çözdü sağ olsun, ilk gidişimden bir on gün sonra dün yarım saatlik bir uğraşla çıkardık bujiyi. İşin püf noktası telaş etmeden sabırla ve zamanla birazda şansla çözülüyor. Yalnız bana söylediği önemli bir şey var ki kendisine katılırım, bu çok nazik parçayı bir kaç farklı kişi kurcalarsa kesinlikle kırma ihtimali yüksek! yani kendiniz yapacaksanız kendiniz yok usta yapacaksa usta uğraşsın. Herkes farklı kuvvet uyguluyor ve netice hüsran...

acyton sports için ümraniye üsküdar civarında bilgisayarı olan bir usta önerisinde bulunabilir misiniz. aracı yeni tüm bakımları, kızdırma bujisi ve muhtemel enjektör değişimleri yapabilecek bir usta arıyorum. teşekkür ederim