Korado Sports Yükseltme konusu

Arkadaşlar hepinize merhaba.2013 Korando Sports 6A/T Special edition sahibiyim.Araca yükseltme uygulamal istiyorum lakin kafamda soru işaretleri var yükseltme yapan arkadaşlar veya ustaların bilgileri lazım.Şimdi ortama 5-7 cm arası bir yükseltme düşünüyorum 5 cm lik bir kit koyup 2 şer cm ön arka get koyulabilir mi ? Veya kupa yükseltmesi ? Ayrıca kupa yükseltmesinde vites mili direksiyon mili elektrik tesisatı gerilmesi oluyormu ? Bazı konularda kupa yükseltmesi ile ilgili olumsuzluklar gördüm dalgalanma vs..Bilem arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

nedimkolat

Moderator
Bu konuda Actyon Sports yükseltme başlığını incelersen aklına takılan sorulara cevap bulmuş olursun

34 HM 1267 TA1NDM

merhaba actıon sports kupa yükseltmesi yapmıştık aynı yükseltme kiti korando sports oluyor mu yürüyen amortisör filan aynı mı

Arkadaşlar hepinize merhaba.2013 Korando Sports 6A/T Special edition sahibiyim.Araca yükseltme uygulamal istiyorum lakin kafamda soru işaretleri var yükseltme yapan arkadaşlar veya ustaların bilgileri lazım.Şimdi ortama 5-7 cm arası bir yükseltme düşünüyorum 5 cm lik bir kit koyup 2 şer cm ön arka get koyulabilir mi ? Veya kupa yükseltmesi ? Ayrıca kupa yükseltmesinde vites mili direksiyon mili elektrik tesisatı gerilmesi oluyormu ? Bazı konularda kupa yükseltmesi ile ilgili olumsuzluklar gördüm dalgalanma vs..Bilem arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
5cm lik yükseltmeyi yay ile de alabilirsin get ile de. Veya dediğiniz gibi yay kiti üzerine get koyabilirsin ama ön tarafta viraj denge çubuğu ve aks açıları büyük ihtimalle kurtarmayabilir.
5 cm kupa yükseltmeli benim aracım ve çok şükür yıllardır sıkıntısız kullanıyorum. Ustalara göre manuellerde bile 3cm den fazla kupa yükseltme yapılamazdı. Kendini sürekli geliştiren usta bulmak çok zor ne yazık ki.