Korando akü arıza lambası yanıyor marş bastığı halde motor çalışmıyor

Bu olay üzerine aküyü değiştirdim.Alternatörün de çalıştığını elektrikçiden teyit ettim.Yani akünün şarj olmama gibi bir sorunu yok.Buna rağman zaman zaman bu durum tekrarlanıyor.Bir kaç deneme ve 15-20 dakikalık bir bekleme süresiyle akü arıza lambası kendi kendine sönüyor ve araba çalışıyor.Nasıl bir yol izlemeliyim?Sorun ne olabilir?Yardımcı olursanız sevinirim.

nedimkolat

Moderator
Bir başka elektrikçide mutlaka bu sıkıntı mevcut iken kontrol ettirin. Geçen hafta benzer durumu farklı marka aracımda yaşadım şarj lambası yanmamasına rağmen, araç aküyü şarj etmediği için marş basamadık yolda kaldık. Mutlaka şarj sistemini kontrol ettirin.

aku ayaklarina baktirin, ben de 508 vardi start-stop kafasina gore takiliyordu, aku garantiliydi adam bakti bundandir dedi, degisti ayaklar sIkIntI kalmadi.
belki de sebep bunun gibi cok alakasiz bir yerdedir

Bir başka elektrikçide mutlaka bu sıkıntı mevcut iken kontrol ettirin. Geçen hafta benzer durumu farklı marka aracımda yaşadım şarj lambası yanmamasına rağmen, araç aküyü şarj etmediği için marş basamadık yolda kaldık. Mutlaka şarj sistemini kontrol ettirin.
Aynen öyle.Ancak sorun yaşandığında anlarız diyor elektrikçiler.Bir dağın başında sorun çıkarmaması için dua edecez artık.