Korando bakım ( hava,yağ ve polen filtresi)

Hafta içi araca bakim yaptırmayı düşünüyorum. Servise gitmeyeceğim. Sanayide yağ değişimi yapmayı planlıyorum. Küçük bir şehirde olduğum için birebir orijinal hava yağ ve polen filtreleri bulamayabilirim. 2011 model korando ya uyumlu bildiğiniz hava yağ ve polen filtreleri var mıdır. Her parçacida bulabileceğim. Teşekkürler.

Ürün yelpazesi baya geniş ama bazı parçaların fiyatı dudak uçutlatacak cinsten örnek kalerüfer peteği 1397 tl triger zinciri 1338 tl :eek-new:

Gelen parçalar Mercedes seri numarası ve garantisi ile geliyor bu sebepten :D ben ne alsam seri numaraları ambalajı evrağı vs ya ssangyong yada Mercedes hep.

Bakım fiyatlarını merak edenler için yazıyorum.
Korando yağ, hava , polen filtrelerini kargo ile toplam 83 TL ye ilgili siteden aldım. Birebir uydu. Motor yağı olarak kitapçıkta yazan Total quartz ineo ecs 5w 30 yağı aldım 6 litre lazım. Ben 3 x4 litre aldım. Bir sonraki yağ değişimi için. Kutusu 84 TL. Toplam 84+42= 126 TL yağ , 83 TL filtreler, 20 TL sanayideki usta el emeği aldı. Toplam 229 TL ye yağ değişimini yapmış oldum. Gaziantep servisi bana aynı işlemler için 750 TL fiyat vermişti.

Ben hep bu siteyi kullanırım aldigim her parcada orjinal geldi bir kez olsun sorun yasamadim hatta bir parcayi istemeyi unuttum diye arac servisteydi adamlar odemeyi beklemeden acele olduğu için hemen benden habersiz ücretsiz kargo ile gondermisler akşam ustu konustuk soylediler hemen odeme yaptim bir o kadar ilgili samimi ve güvenilirler.

Hocam bu siteden benim araca da baktım YÖK dediler başka ver mi acaba bildiginiz yer parçacı 100 bin bakım için rexton w 2012

merhaba aracıma yakın zamanda bakım yaptırmayı planlıyorum 139k da araç 140k bakımı için 1.000 tl fiyat v erdi yetkılı servis. forumun bi anlaşması var mı bilmiyorum . yada istanbulda önereceğiniz bir usta servis var mıdır işin ehli. öncesi sürekli yetkili serviste bakım yapılmış aracı ilk sahibi tarafından

YvzNazli

Moderator
merhaba aracıma yakın zamanda bakım yaptırmayı planlıyorum 139k da araç 140k bakımı için 1.000 tl fiyat v erdi yetkılı servis. forumun bi anlaşması var mı bilmiyorum . yada istanbulda önereceğiniz bir usta servis var mıdır işin ehli. öncesi sürekli yetkili serviste bakım yapılmış aracı ilk sahibi tarafından
Eğer yetkili servis istiyorsanız Anadolu yakasında Tuzla Ymy yi öneririm.

Özel servis istiyorsanız anadolu yakasında yetkili servisten ayrılma Tuzla'da Fırat usta, Bostancı'da Cafer Usta var.

Avrupa yakasında ise
Yetkili servis olarak
Gürcan Oto yu

Özel servis ise
Nafiz Şahin i tavsiye ederim

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YvzNazli

Moderator
Veya güvendiğiniz bir ustanız var ise oraya gidip numune ile filtreleri Sanayiden de temin edebilirsiniz. Yağ olarak benim tavsiyem Mobil 5w30 3000esp olur. Filtreleri de mümkün mertebe Mann marka almaya çalışın. Orjinal veya Oem ürünler tercih edin yansanayi kullanmayın.

haklısınız filtre konusunda bende titizim. bakım olarak yagıda önceki araçlarımdan bilrim güzel yağ. lubex de kullandım diğer araçlarımda fark var mı desen bana göre hissettiğim bir fark yoktu. :)

birde önceki bakım serisi servis kayıtlı diye biraz da servise gidesim var. servis kaydı olması güzel bişey :)

YvzNazli

Moderator
haklısınız filtre konusunda bende titizim. bakım olarak yagıda önceki araçlarımdan bilrim güzel yağ. lubex de kullandım diğer araçlarımda fark var mı desen bana göre hissettiğim bir fark yoktu. :)
Filtre önemli tabi. Hava filtresinin, yağ filtresinin, mazot filtresinin geçirgenliği ve tutuculuğu çok önemli.

Üstelik yetkili serviste de filtre fiyatları gayet uygun. Rexton W için güncel filtre fiyatlarını aşağıya yazayım:

Hava Filtresi 38.14Tl
Yağ Filtresi 72.03Tl
Mazot Filtresi 52.54Tl

Yetkili servis için gayet uygun. Filtre de bir çok standart var orjinal veya OEM ürün olması şart diye düşünüyorum. Keza yağ için de bilindik marka almakta fayda var. Atıyorum Mobil Arge için 5 lira harcıyorsa Lubex 1 lira harcıyordur. Kısa vadede tabiki hiç bir sorun yaşanmaz ama uzun vadede hissedilir derece de farklar görülüyor.

Anadolu Yakasında iseniz Tuzla Ymy ye gidebilirsiniz. Mekanikci Şenel Usta var 2008 den beri aynı yerde çalışıyor. Ustalığı da iyidir tavsiye ederim. Selamımı söylersiniz başınızın belası bi Yavuz varmış Proton diye [emoji23]

YvzNazli

Moderator
birde önceki bakım serisi servis kayıtlı diye biraz da servise gidesim var. servis kaydı olması güzel bişey :)
Servis kaydı tabiki avantajlı keza periyodik bakımda sanayi ile servis arasında fiyat olarak bi uçurum yok. Sanayide 600-700 tutarsa serviste 1000Tl tutar.

tsk o zaman pazartesi servisle görüşüp bi randevu alayım. acil olarak lastik işimi halletmem lazım sonra bakım yaptıracağım. lassa competusların desen yapısını ve fiyatını begendim 215 70 r16 için . 230 bakacagım ama üzerindekileri 240 sanıyordum detaylı ıncelyeyince farklettim 215 oldugunu. 215 te geniş duruyor aslında. hızlıca bu işleri halledip aracıma bindiğimde kendimi güvende hissetmek istiyorum :)))

YvzNazli

Moderator
Lastik önemli [emoji4] Keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.

Herkese merhaba. Bugün sabah yenibosna ymy de 139 k daki aracıma periyodik bakim yaptirdim.
Yag
Yag filtre
Mazot filtre
Polen filtre
Hava filtre
Genel kontrol
= 1147 tl ödedim. 9 dan 11 e kadar servisteydim. Cool bir ortam icerde bilardo masasi ps4 dahi vardi. Kek meyve suyu cay kahve var. Aracida izleyebiliyorsunuz. Fiyatlar referans olabilir. Detay fiyatları yazarim msji duzenleyip :)

Arkadaslar tekrar merhaba. Gecen serviste bakim yaptırmıştim malum. Kornamin sigortasıni degistirirken yagina bakayim dedim yag cubugunun 2. Ust cizgisinin uzerindeydi. Servis 6.75 lt yag koymustu. Ancak yag secicilerde yaglayico kapasitesi 6.0 lt yazıyor. Ve kullanim kitapciginda da ayni sekilde. Acaba servis fazla yag mi koyuyor ki bunu yapiyrsa çüş derim. Filtreyi baz alarak mi biraz fazla koydu diyecem o kismi filtre cekmis olmaliydi sanirim 600 km yaptım. Bi sikinti olur mu icime kurt düşmedi degil