Kyron Aracımın Kapıları kontrolüm dışında kilitleniyor

2011 Model Kyron 4x4 aracımın Kapıları kendiliğinden kilitleniyor. Yaklaşık 3 ay önce, çalışaan aracın kapılarını kapatıp Garaj kapısını kapatmaya gittim. Döndüğümde çalışan aracın kapıları kilitlenmişti. Eveden Yedek anahtarı almak suretiyle aracın kapılarını açtım. O zamandan beri yedek anahtarı da hep yanımda taşıyorum. Olay şöyle cereyan ediyor .Aracı uzaktan kumandayla açıyorum, çalıştırıyorum. Kapıyı kapatırken yaklaşık 35-40 derecelik konuma geldiğinde merkezi kilit devreye giriyor ve kilitlemeye çalışıyor. Eğer çok seri kapaırsam ki araçtan iniş aşamasında bu gerçekleşiyor; Aracı stop edip araçan iniyorum., Kapıyı kapatırken 35-40 derecelik pozisyonda iken kilitlenme gayreti başlıyor. Seri, zaman kaybetmeden kapatırsam kendiliğinden kilitleniyor. Sol ön kapı ile ilgili bir durum. Acaba kısa devre mi var diye kapıya giden kablo demeti serviste kontrol edildi. Kısa devre tesbit edilemedi. Kapı iç aydınlatma kontrol sviçleri sağlıklı olarak çalışıyor. Bu sorunla karşılaşan olduysa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

Son düzenleme:

toranaga

Moderator
Aracın içinde anahtar kalacak ve kapılarını açamayabilirim düşüncesi bende de var ve o nedenle ya aracı stop edip kontak anahtarını yanıma alıyorum yada camı hafif aralıyor öyle çıkıyorum araçtan. Geçmiş olsun. Kilitleme merkezi ile ilgili bir sorun olduğunu sanıyorum. Şöyle ki aracın kilidini uzaktan kumandayla açar fakat kapısını açmaz ise belli bir süre sonra kendisini korumaya alıp kendiliğinden kilitliyor. Bu mekanizma kapının açıldığını algılamıyor olabilir mi acaba. Kapı açılınca konsol ışığı yanmıyorsa kapı swicinde bir problem olabilir mi ? (orta direkte yer alan swıch) bu swıch kapı hareketini algılıyor. (Yay basmadığı zaman devre açıyor.) Bu swıchi değiştirip denedilermi serviste....(konsol aydınlatma lambası patlak ise de yapar mı bir bakmak lazım. kolay gelsin.

Son düzenleme:

evgo

Moderator
sorun sol kapıdaki açma kapama devre kartında olabilir malum cam açık kalırsa suyun rahatlıkla ulaşa bildiği biryer yada kablolarında soket dibinde deforme ola bilir kapı açıp kaparken klide kısa devre yaptırıyordur
kapı döşemesini söküp inceden kontrol edilmeli