Kyron Klima Soğutma Isıtma Stabil Çalışmıyor.

Yaklaşık 2 hafta önce farkına vardığım bir sorun klimanın soğuktan sıcağa veya sıcaktan soğuğa geçmemesi. Aracı kışın aldım o yüzden hiç klimanın soğutmasına ihtiyaç duymadım. Mart başında havalar ısınınca eşimle uzun yoldayken bi denedik soğuğu açtık ama klima en soğuk konumda olsa dahi aynı son seviye sıcaktaymış gibi sıcak üflemeye devam etti. Bir süre böyle devam ettik ama sorun aynı şekilde devam etti. Ertesi gün dönüşte denediğimizdeyse soğuk modda çalıştı ve buz gibi yaptı içeriyi. Ama bu sefer de sıcağa geçmedi. Aracı stop ettikten sonra değiştirilebiliyor sanırım. Bu konuyla ilgili bilgisi olan veya yaşamış birisi yardımcı olursa sevinirim.

Kyron özelinde değil ama genel olarak Klimadan gelen hava borusu ile ısıtıcıdan gelen hava borusunu belli oranda kapatan ve açan bir motor olur. "Blend door actuator" diye geçer ve aslında klimalardaki sıcaklık ayarını değiştirdiğinizde yaptığınız sadece bu iki hava borusundan gelen hortumların ağzını az açıp kapatmaktır. Bu motor zamanla bozulabiliyor. Benim eski Hyundai aracımda dişlileri taşına plastik mil kırılmıştı. Metalden kendim yapıp kullanmaya devam etmiştirm. Aynı parça aliexpressDe muadil olarak da çok uyguna mevcuttu.

Kyron özelinde değil ama genel olarak Klimadan gelen hava borusu ile ısıtıcıdan gelen hava borusunu belli oranda kapatan ve açan bir motor olur. "Blend door actuator" diye geçer ve aslında klimalardaki sıcaklık ayarını değiştirdiğinizde yaptığınız sadece bu iki hava borusundan gelen hortumların ağzını az açıp kapatmaktır. Bu motor zamanla bozulabiliyor. Benim eski Hyundai aracımda dişlileri taşına plastik mil kırılmıştı. Metalden kendim yapıp kullanmaya devam etmiştirm. Aynı parça aliexpressDe muadil olarak da çok uyguna mevcuttu.
Teşekkür ederim bu motorda bi sıkıntı var sanırım dediğiniz gibi. Ama araca ekran taktırırken teybin olduğu orta göğüs söküldü ben de biraz temizledim tozunu falan aldım düzeldi birkaç gündür :) ama mutlaka baktırıp tamir ettirmem lazım.