Kyron Otomatik vites mandalı tamiri

Omeer14

Moderator
Otomatik araçlarda vites topuzunda mandal olur parktan çıkarmak için,
aracımı emanete verdiğim arkadaşlarıma anlattığım halde bizim kyronun vites mandalına abanıolar sonuç vites atımında mandal sapıtıo.

Bugun can sıkıntısı aklıma geldi vites topuzunu söktüm

Önce D moduna alıyoruz vidayı rahat sökmek için vida kapağını açıp yıldız ile söküyoruz

Vidayı alınca topuzu yukarı çekip saplamadan ayırıyoruz.huni şeklinde plastik parçayı tırnaklarından açarak topuzdan ayrıyoruz.

Sonrası basit zaten topuzun yarık yerinden tırnaklarını kurtarıp 2 ye bölüyoruz

Vites kontağını topuz kasasından ayırınca parçalıyoruz kontak evdeki priz kontakları ile aynı

Temizliği yapılıan kontak.arıza sebebi ise kontağın saplamasının yuvasından çıkmasıymış yerine oturtduğum mandal sağlam kırığı vs yok.tekrar yerine taktım.

Test ettim güzel çalışıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alper

Moderator
Tebrik ederim abi çok iyi bir anlatım olmuş. Ayrıca sorunun çözülmesine de sevindim.

ali

Moderator
Tebrikler hemde geçmiş olsun Ömer hocam. Fotoğraflı anlatımlar da bir başka güzel oluyor.

Teşekkurler. Benim de vites düşürme tuşunda problem vardı. sizin resimlere bakarak uyguladım. benimde pimde sorun varmış. pimi yukarı itince çözüldü.

Tekrar teşekkurler

arkadaşlar ek bilgi olarak resimde görülen elektronik devre üzerindeki 4 adet buton kullanıma bağlı olarak işlevini yitirebiliyor,elektronik malzeme satan bi yerden çift ayaklı touch buton temin edip değiştirebilir ya da değiştirtebilirsiniz lehim ile,ancak o butonların aynısı yok,buton çapı 5mm,zorda kalırda bulamazsanız 6mm yuvarlak ya da 6mm kare buton iş görüyor haberiniz olsun,,,,

Son düzenleme:
Benimde vites topuzu Manuele geçince vites artırım ve düşürme yapmıyor direksiyondan da yapmıyor. Başka bir vites topuzunu takınca çalışıyor. Aynı şekilde söküp temizlesek düzelir mi acaba 😔

Benimde vites topuzu Manuele geçince vites artırım ve düşürme yapmıyor direksiyondan da yapmıyor. Başka bir vites topuzunu takınca çalışıyor. Aynı şekilde söküp temizlesek düzelir mi acaba 😔
Evet işe yarar büyük ihtimalle,ve durumdan anladığım kadarıyla tıuch butonlarda da sıkındı olabilir sökün temizleyin touch butonlar sıkıntılıysa televizyon tamircilerine 20 liraya falan yaptırabilirsiniz.

Teşekkürler tamda bu düğmeyi tamir etmeyi düşüyordum güzel rehber oldu, birazdan girişecem işe [emoji7]

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu hortlamış ama bu sayede konudan haberimiz oldu [emoji16]
Benim vites de frene basmasan da mandala basmasanda p, r, n, d hepsine geçiyor. Bana biraz sakıncalı bir durum gibi geldi. Yolda giderken geri vitese gelme durumu olabilir mi diye kafama takıldı. Olmadı ben de mi vitesi temizlesem [emoji6] ne dersiniz?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim ssangyong aktion sport aracımın malesef kablosu kopukmuş, mekanizmayı komple nasıl sökebiliriz

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı durum bir hafta önce aldığım 2010 kyron da da var. Ayrıca vites topuzu eskimişti,hem tamir,hem karbon kaplama yapmayı planlıyorum,paylaşım için teşekkürler

Otomatik araçlarda vites topuzunda mandal olur parktan çıkarmak için,
aracımı emanete verdiğim arkadaşlarıma anlattığım halde bizim kyronun vites mandalına abanıolar sonuç vites atımında mandal sapıtıo.

Bugun can sıkıntısı aklıma geldi vites topuzunu söktüm

Önce D moduna alıyoruz vidayı rahat sökmek için vida kapağını açıp yıldız ile söküyoruz

Vidayı alınca topuzu yukarı çekip saplamadan ayırıyoruz.huni şeklinde plastik parçayı tırnaklarından açarak topuzdan ayrıyoruz.

Sonrası basit zaten topuzun yarık yerinden tırnaklarını kurtarıp 2 ye bölüyoruz

Vites kontağını topuz kasasından ayırınca parçalıyoruz kontak evdeki priz kontakları ile aynı

Temizliği yapılıan kontak.arıza sebebi ise kontağın saplamasının yuvasından çıkmasıymış yerine oturtduğum mandal sağlam kırığı vs yok.tekrar yerine taktım.

Test ettim güzel çalışıyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Merhabalar, öncelikle bilgi için teşekkür ederim. Sormak istediğim benimde parktan viteslere geçerken ilk başta bir zorlama oluyor. Sanki tskılıyor gibi. Biraz kuvvet uygulayınca diğer viteslere geçiyor. D ye geçtikten sonra tüm viteslere çok rahat geçiyor. Sorun sadece parktan çıkması. Bu işlem bu sorunu çözer mi ? Farklı bir sorun mu mevcuttur ?