Kyron P1234 Subsystem Fuel Arızası

2009 ssangyong kyron aracım var arda bir P1234 subsystem-fuel and air metering diye bir arız veriyor bilgi verebilirmisiniz malum herkese göstermek olmuyor

Ozan

Moderator
Rahmi Bey
Öncelikle hoşgeldiniz.
Yukarıdaki linkten Kendinizi tanıtırsanız bir çok konuda destek alabilirsiniz.

Ozan

Moderator
2009 ssangyong kyron aracım var arda bir P1234 subsystem-fuel and air metering diye bir arız veriyor bilgi verebilirmisiniz malum herkese göstermek olmuyor
Rahmi Bey
Aşağıda vermiş olduğum linkten bütün sorularınıza cevap bulacağınıza inanıyorum
ben bu P1234 hatasından baya çektim çözene kadarda göbeğim çatladı diyebilirim.
Vakum modülatörü
Oksijen sensörü
Turbo bir çok nokta var kontrol etmeniz gereken
Aşağıdaki linkte baya yardımcı olacaktır size diye düşünüyorum başıma gelenleri tek tek yazmıştım orada. ;)

Rahmi Bey
Aşağıda vermiş olduğum linkten bütün sorularınıza cevap bulacağınıza inanıyorum
ben bu P1234 hatasından baya çektim çözene kadarda göbeğim çatladı diyebilirim.
Vakum modülatörü
Oksijen sensörü
Turbo bir çok nokta var kontrol etmeniz gereken
Aşağıdaki linkte baya yardımcı olacaktır size diye düşünüyorum başıma gelenleri tek tek yazmıştım orada. ;)

Teşekkür ederim OZAN BEY ve ALPER BEY dediğiniz gibi vakum modulatörünü temizledim ve şimdilik çözüldü gibi duruyor ama bu vakum modulatörünü yenisini nereden temin edebilirim internet ten arttığında sürekli aliexprese yönlendiriyor bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim

2 yıl once serviste biri almaya gelmisti 750 tl cıvarı bırseydı, Forumda Fluence aracın ki nin uydugunu soyleyen var ama bence parçalanmadıgı surece degistirmeye gerek yok ayrıntılı bır temızlıkle hallolur.

Vakum mod. temizliği için birkaç foto ekledim rutin temizlemek gerekli zaten eğer uzun sure temizlenmediyse,
parçalar hassas dikkatli olmakta fayda var, söktükten sonra tekrar monte ederken ekstra bir kelepçe uydurmak lazım onuda kesip biçmek gerekiyor,
daire içindeki cember filtre cok hassas kulak pamugu ile yavasca alkollu bırseyle temızlenır olay onda zaten simsiyah olan o, beyazlasana kadar yırtmadan temızlemek gerekır, gerı kalan yerlerı de temızlersınız sungeri vs giriş cıkıs hatlarını, kolay gelsın

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

Teşekkür ederim benim baya eskimiş ilk filtre kısmının korumasını çıkarırken kırdım ama iyi bir yapıştırıcı ile yapıştırdım ileride sorun çıkarırsa fluencenin ki ile denerim bilgi için tekrar teşekkür ederim saygılar