Kyron Vites Kutusu Problemi

Sevgili Forum. Bir süredir foruma uğrayamıyordum. Kullandığım Kyron'u eşime verdim ben ise bir Lancia Ypsilon aldım iş yerim uzak daha az yaksın diye. Dün eşim bazı zamanlar vitesin N de tutukluk yaptığını R ye ve D ye geçerken N de kaldığını ancak frenden ayağını çekip yeniden bastıktan sonra açıldığını söyledi. Ben biraz kullandım önce bu sorun olmadı ama bugün bende de yaptı. Dden Nye geliyor ve N odacığında ne ileri ne geri geliyor. Frenden iki sefer ayağımı çektim bastım yine olmadı. Sonuncuda daha sert basınca vites geçti. Sonrasında da (bugün) bir daha yapmadı. Servise götüreceğim ama ne ola ki? Başına gelen var mı?
Not: Araç 167000de ve 25000km önce şanzuman yağı da değişti YMY Ankara'da.

Evet dostum sorunun fren müşiri denen parça. Fren pedalına basınca hem fren lambalarını yakan
hemde vites kolunu hareket ettirmene izin veren parça oluyor kendisi. Değişim gerekebilir. Bazen
kontaklarını kurcalayıp temizleyip geri takınca da çalışabiliyor.

Barış abi geçmiş olsun. Fren pedalına bastığın zaman vitesin kilidini geri çeken bi mekanizma var böyle inceden frene basınca lık lık ses yapar. Vitesin takılı kaldığı zamanlarda frene ufak ufak basarak bu sesin gelip gelmediğine bir bak abi. Sorun fren müşüründe veya bu kilit mekanizmasında olabilir. Tekrar takıldığı zaman denersin, olmazsa çok zorlama kilidi boşa çıkartan bi delik var vites kolunun kenarında kalemle o delikten aşağı bas kilidi açar vitese sokarsın.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çoook teşekkür ederim içim rahatladı. Vesile ile herkesin yeni yılını kutlar sağlık mutluluk başarı dilerim.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavuzum. Onu biliyorum duyuyordum frene basınca lık diye bir ses geliyor. Ben de onu tahmin ettim ama çözümünün bu kadar kolay olabileceğini düşünmemiştim. Herkese tekrar teşekkür ederim.

SsTeam

Yönetici
Geçmiş olsun barış abi Ali ve Yavuz kardeşim yine uzmanlığını konuşturdu bir sorunu daha sanal alemde çözdü :)

Hayırlı Seneler Dilerim.

biraz gec oldu ama.aynı sorun benım rexton w de de oldu.3. stop lambası kablosu kısa devre yapıp fren sigortasını attırıp vites gecıserını engelliyordu.fren musuru o bu su derken 1 yıl surduyanımda sigortayla dolasıyordum.uzun ugraslardan sonra bagajdam gecıs noktaındakı kablonun ezılılıp kılıfdan bakır kısımları tespıt ettık elektırıcıde.guzelce sardık 2 yıldır sıkıntı yok.

biraz gec oldu ama.aynı sorun benım rexton w de de oldu.3. stop lambası kablosu kısa devre yapıp fren sigortasını attırıp vites gecıserını engelliyordu.fren musuru o bu su derken 1 yıl surduyanımda sigortayla dolasıyordum.uzun ugraslardan sonra bagajdam gecıs noktaındakı kablonun ezılılıp kılıfdan bakır kısımları tespıt ettık elektırıcıde.guzelce sardık 2 yıldır sıkıntı yok.
Hmmm bu da ilginçmiş. Akılda tutmakta yarar var. Beklenmedik bir arıza kaynağı. Teşekkür ederim