Musso Grand ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Kullandım 11.037 TL Ceza Yedim

SsTeam

Yönetici
Merhaba arkadaşlar haber sitelerine ve kara yolları genel müdürlüğünün de net olmayan bilgilendirmelerine dayanarak 2. sınıf aracım ile 15 Temmuz şehitler köprüsünden sorunsuz geçebildiğimi düşünürken 8 aydan itibaren 10 adet geçiş yapmışım ve bununla ilgili herhangi bir uyarı ceza bilgilendirme gelmedi bugün tesadüfen kendim sorgulayarak 11.037 tl kaçak geçiş ücreti yansıtıldığını üzülerek öğrendim.

https://www.trthaber.com/haber/turkiye/15-temmuz-sehitler-koprusu-panelvan-ve-kamyonetlere-acildi-417713.htmlScreenshot_3.png

Son düzenleme:

nedimkolat

Moderator
Geçmiş olsun Abi. Basının doğru bilgi yayınlamamış olması bu cezalara sebep. 3. Köprüyü açtıklarında 2. Köprüyü kullanan binlerce esnafın emekçinin aracına yüz binlerce ceza yazılmasına sebep oldukları gibi.

Bu cezalar yine birçok insanın zarara uğramasına neden olacak.

Bugün bu cezayı aracın geçişinin serbest olup olmadiğını sorguladığımızda öğrendik. Kullanıcılar her geçtikleri yolu sorgulatıcaksa işimiz var.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun abi.
Bu tarz durumlar insanı araç kullanmaktan soğutuyor resmen. Aracını iş için kullananlara allah kolaylık versin.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne söylesek boş,maalesef kötü bir durum,ayrıca b tarz şeyler olabilir ancak cezanın maddi boyutu gerçekten çok yüksek.Geçmemen gereken bir köprüyü kullanmanın bedeli bu kadar ağır olmamalı ki ayrıca yalan yanlış haber yapılıp bu tarz araçların bu köprüye yönlendirilmesi de hiç etik değil.

SsTeam

Yönetici
Konu ile ilgili kgm dava açtım sonucunu bekliyorum ceza gecikme zammı ile 11.037 TL oldu.

Son düzenleme:

mehmet82

Moderator
İsmail Abi geçmiş olsun.
Ayarlar san bir akşam çay içmeye gidelim hafta içi de olur yeni katılan arkadaşlardan da gelmek isteyenler olabilir, tanışmış oluruz.

bariskonor

Moderator
Çok ama çok geçmiş olsun. Bu ne kadar acımasız bir sistem. Ön uyarı sistemi olmadan bir ceza veriliyor, kullananın ruhu duymuyor. Doğal olarak süreç devam ediyor. Umarım hak talebin yerine gelir ve mahkemeyi kazanırsın. Valla çok üzüldüm.

SsTeam

Yönetici
Dava reddedildi mahkemeyi kaybettim Barış abi.

Mehmet müsait bir hafta sonu program yapalım buluşalım şöyle soft bir ofroad mangal yapalım diyorum.

SsTeam

Yönetici
Merhabalar;

6001 S. K. 30Maddesi ikinci fıkrasında Karayollarına isnat edilen;

UKOME kararında yapılan düzenleme ile;

- 1. Sınıf tüm araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullanabilecektir.
- 2. Sınıf tüm araçlar(kamyon,otobüs,tır hariç) Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecektir.
- 2. Sınıf araçlardan ruhsatta kullanım amacı ‘yük nakli’ yazan araçların 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü kullanmaları yasaktır.

Kullanım amacı ‘yolcu nakli’ yazan 2. Sınıf araçlar geçiş yapabileceklerdir.

- Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü; 1. sınıf araçlar, 2. sınıf araçlar(Kamyon ve Otobüsler hariç), Tüm servis araçları (Turizm, Personel, Okul vb.), Karavanlar, Toplu Taşıma Araçları(IETT ve Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş. vb. Taksi dolmuş) ve KGM'den izinli kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı hizmet araçları kullanabileceklerdir.
- 2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf ve 5. Sınıf araç olup, ruhsatında Kamyon, Otobüs (Tüm yolcu servis araçları, Toplu Taşıma Araçları, Turizm, Okul, İETT ve Özel Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş., Taksi dolmuş vb. hariç) Tır ve Çekici yazan araçlara Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde uygulanan yasaklar devam etmektedir. Bu araçların Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanma zorunluluğu bulunmaktadır.

Taşıt sınıflarına ilişkin bilgi ekte yer almaktadır.

Kamuoyuna duyurulur.

EK: ARAÇ SINIFLARI
a) 1'inci sınıf araç: Aksları arasındaki mesafe 3,20 m'den kısa olan iki akslı araç.
b) 2'nci sınıf araç: Aksları arasındaki mesafe 3,20 m'den uzun veya eşit olan iki akslı araç.
c) 3'üncü sınıf araç: Üç akslı araç.
ç) 4'üncü sınıf araç: Dört ve beş akslı araç.
d) 5'inci sınıf araç: Altı ve daha fazla akslı araç.
e) 6'ncı sınıf araç: L3, L4, L5, L7 sınıfı motosiklet.
Sınıfların tespitinde çeken ve çekilen araçların yere değen aksları esas alınır. Geçiş ücreti uygulaması yapılırken bu araçların dolu veya boş olması dikkate alınmaz.
FSM köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne SGS sistemi kurulup , UKOME nin almış olduğu karara aykırı olarak FSM köprüsünden ve 15 Temmuza Şehitler köprüsünden yasak geçiş yapan tüm araçlar , bu sistemler kullanılarak tespit edilmekte ve kaçak geçiş yapan bu araçlara tebligat düzenlenmektedir.
http://kacakgecis.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

Son düzenleme:

SsTeam

Yönetici
Sorunun kaynağı şimdi anladim 2. Sınıf araçlar 1 köprüyü kullanabiliyor ruhsatta yük nakli yerine yolcu nakli yazması yeterliymis.