Musso Grand Yakıt Tüketimi

SsTeam

Yönetici
Aracı ilk deposunu fulledim 62 litre yakıt aldı depo kapasitesi 75 litre 13 litre yakıt var hala 5 gündür kullanıyorum yoğun 2. Köprü trafiğinde her gün git gel klima açık eco modunda ortalama 10.9 litre yaktı.

Trafikte Kalınan Süre : 24:02 Saat
Trafikte Kullanılan Km : 666 Km
Trafikte Yakıt Ortalaması : 10.9 Litre

nedimkolat

Moderator
Olabilecek en yoğun trafikte şehir içi ölçümü olmuş. Gayet makul bir değer.

Venus_V3_5040_2GB cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SsTeam

Yönetici
2.köprü çilemiz bitsin ben ortalama tüketimi sakin kullanımda 9 litre civarlarına dusurecegime inanıyorum.

YvzNazli

Moderator
Maşallah Ismail abi makinan gayet az yakıyor.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SsTeam

Yönetici
Full depo yakıt testimde normal şehir içi trafiğinde 1 depo 75 litre dizel yakıt ile tüketimim 100 km de 9,4 litre 837 km menzil ulaştım.

Genel olarak yakıt tüketim değerlerine bakılır ise şehir içi 9,4 ile 12 litre arasında değişiyor
Uzun yolda ise test etmedim daha ama muhtemelen 7,5 ila 8,5 litre arasında değişen oranlar çıkacaktır.

SsTeam

Yönetici
Edirne - İstanbul arası uzun yol yakıt tüketim değerleri sabit 90 km hızla 2 kişi klima açık arkada 200 km ağırlık ile 7.5 litre değer yakaladım ayrıca 120 km sabitlediğimde 7.6 litre yakıt tüketim değeri yakaladım.

Ben de klima en düşük seviyede çalışırken , kasa 150kg civarı yüklü yanımda 1 kişi ile yüzde 85 şehirler arası yüzde 15 şehir içi 800-850KM ortalaması 6.4L/100KM değeri alabildim. Şehir dışı kısa süreler ile 5,9 lara kadar düşebiliyor bazen ama anında artıyor eğim çıkarken.

Bu değerleri sakin kullanım ve maksimum 110-120kmh hız ile alıyorum. yakıt ekonomisi için en iyi yöntem sakin kullanım. Bugüne kadar kime anlattı isem yüzde 25 civarı yakıtlarını düşürdüler.

Aşağı yukarı şu videoda nasıl verimli yakıt kullanımı olur anlatılmış.

Benim de kullanım senaryom neredeyse buna benziyor. Her zaman en sağdaki şeritteki en sakin araç siz olun, ilk kalkışta gaza çok az basın. Freni durmak dışında kullanmayacak şekilde aracın hızını uzaktan ayarlamaya başlayın. Epey faydasını göreceksiniz.

Son düzenleme: