Rexton W Fren Bakımı

YvzNazli

Moderator
Aracın ön ve arka balataların değişmesi gerekiyordu zamanı gelmişti.
Bugün Pendik Oto Sanayi Birtek Özel Serviste( Harun Usta) ön arka balataları ve ön diskleri değiştirdik.

Toplam Maliyeti 565Tl oldu.
80 ön balatalar
80 arka balatalar
240 ön diskleri
130 işçilik
35 zımpara ve sprey boya
(Arka disklerin değişimine gerek olmadığına karar verdik. Gerekli olsaydı TRW 220 TL arka diskin fiyati eklenecekti. )

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dtandogan

Moderator
Gule güle kullan. Ben ilk defa servis dışı malzeme aldim pisman oldum. Kaliteli olacak diye feredo marka disk fren ve trw marka balata aldim. Balata neysede disk hosuma gitmedi. Frene yavas bastigimda direksiyonda hafif titresim yapiyor. Sanirim disk taslanmasi filan gerek. Cokta önemli degil ama tekrar söküp göndermek istemedim. Serviste biraz pahali gibi ama bu tip sikinti olmaz sanirim.

YvzNazli

Moderator
Gule güle kullan. Ben ilk defa servis dışı malzeme aldim pisman oldum. Kaliteli olacak diye feredo marka disk fren ve trw marka balata aldim. Balata neysede disk hosuma gitmedi. Frene yavas bastigimda direksiyonda hafif titresim yapiyor. Sanirim disk taslanmasi filan gerek. Cokta önemli degil ama tekrar söküp göndermek istemedim. Serviste biraz pahali gibi ama bu tip sikinti olmaz sanirim.
Teşekkürler Deniz abi [emoji4]
Bu üzerindeki balatalar şimdilik iyi gözüküyorlar. Servisin verdiği 1700 fiyattan sonra ucuz yırttığımızı düşünüyorum o paraya 3 kere fren yaptırırım [emoji23] titreme falan olursa sanayi şurası gidip tornalatırız öyle bir imkan var. Bugün bi kaç parçacıya girdim duvara kocaman pankart asmışlar "almış olduğunuz balatalar da titreşim ve ses olabilir sebebi asbest kullanılmaması ile alakali bir durumdur firmalar hiçbir türlü sorumluluk kabul etmemektedir" diye [emoji28]
Bizde özellikle yumuşak balata aldık ses ve titreme yapmasın diye. Artık nasipse bir dahakine brembo abi [emoji4]

dtandogan

Moderator
Teşekkürler Deniz abi [emoji4]
Bu üzerindeki balatalar şimdilik iyi gözüküyorlar. Servisin verdiği 1700 fiyattan sonra ucuz yırttığımızı düşünüyorum o paraya 3 kere fren yaptırırım [emoji23] titreme falan olursa sanayi şurası gidip tornalatırız öyle bir imkan var. Bugün bi kaç parçacıya girdim duvara kocaman pankart asmışlar "almış olduğunuz balatalar da titreşim ve ses olabilir sebebi asbest kullanılmaması ile alakali bir durumdur firmalar hiçbir türlü sorumluluk kabul etmemektedir" diye [emoji28]
Bizde özellikle yumuşak balata aldık ses ve titreme yapmasın diye. Artık nasipse bir dahakine brembo abi [emoji4]

Brembo yok. Aramadik yer birakmadim. Abartisiz 20 yere telefon ettim. Delikle brembo fren icin ama yok. Keske olsaydi. Ilginc olan mercedes c200 kompresor delikli brembo disc cifti 450 lira biz serviste ki normal bir disce o parayi veeiyoruz

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KOKEZ

Moderator
Yavuz iyi iş çıkarmışsın, eline sağlık. Ama Orhan babayı böyle alıştırma, sen gelene kadar bekler bir sonraki bakımı :):)

YvzNazli

Moderator
Yavuz iyi iş çıkarmışsın, eline sağlık. Ama Orhan babayı böyle alıştırma, sen gelene kadar bekler bir sonraki bakımı :):)
Beklesin abi [emoji4] Ben varken adam böyle işlerle uğraşmasın, binsin Rex'ine baksın keyfine. Bi daha ki gelişime çok daha farklı çalışmalar olacak [emoji23]

Merhaba, Hayırlı olsun, Aynı sorun bende de var. servis 930 TL. fiyat istedi ön disk ve ön -arka balatalar için. Ben de parça araştırıyorum. Sizin disk Trw mi? balatalarda da TRW , valeo veya bosch ,feredo gibi avrupa markaları bulmak mümkün mü.

YvzNazli

Moderator
İnternetten Trw Bosch gibi bir çok markanın ürününe ulaşabilirsiniz hocam. Trw nin ön diskler 360Tl idi diye hatırlıyorum, ustam bu disklerin daha ucuz ve kalite olarak iyi olduğunu söylediği için sıkıntı olmayacağını düşünerek aldık kullanıyoruz [emoji4]

Diskler: WOD

Balatalar: SANGSIN HI-Q