Sürücü hava yastığı ikaz lambası yanmaya başladı

Direk bir alakası var mı yoksa sadece bir tesadüf mü bilemiyorum ama özel serviste arabanın 10 bin bakımını (yağ,yağ filtresi,hava filtresi) yaptıktan sonra hava yastığı ikaz lambası yanmaya başladı.Yaşadığım yerde yetkili servis yok.Sırf bunun içinde şehir dışına servise gitmek istemiyorum.El yordamıyla kontrolünü yapabileceğim şeyler var mı?Muhtemelen bir yerde bir temassızlık var diye düşünüyorum

İki gün önce başıma geldi. Aracı yıkamaya vermiştim, iç-dış.
Aldım bindim ilk gözüme çarpan şey hava yastığı ikaz ışığının sönmemesi oldu. Kısa bir mesafe gittikten sonra aracı istop edip biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdım. İkaz lambası halen yanıyordu. Bugün öğleden sonra Yenibosna servisine gittim. Beni dövüp arabama el koydular 😂. Şaka bir yana mağduriyet konu başlığının altına kimse birşey yazmayınca biraz da o yöne gönderme yapma amacı ile bu espiriyi yaptım.
Usta bilgisayarı bağladı. Dedi kapı çıtasındaki soketten olabilir, pazartesi randevu alıp gelin elektrikçi arkadaş baksın. Ben de o esnada çocuk koltuğunun olduğu sağ arka koltuğun altındaki soketleri kontrol ediyordum. Dedim neyse artık randevu alırız.
Araca bindim, ışık artık yanmıyordu. 😀
Nacizane tavsiyem, eğer benim başıma geldiği gibi yıkama sonrası bu ikaz ışığını görürseniz evvela koltuk altındaki bağlantı soketlerini kontrol edin.

KOKEZ

Moderator
Tecrübe ile sabit diyorsunuz [emoji1360][emoji1360][emoji1360]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmetkoksal1640

Moderator
Aldım bindim ilk gözüme çarpan şey hava yastığı ikaz ışığının sönmemesi oldu. Kısa bir mesafe gittikten sonra aracı istop edip biraz bekledikten sonra tekrar çalıştırdım. İkaz lambası halen yanıyordu. Bugün öğleden sonra Yenibosna servisine gittim. Beni dövüp arabama el koydular 😂. Şaka bir yana mağduriyet konu başlığının altına kimse birşey yazmayınca biraz da o yöne gönderme yapma amacı ile bu espiriyi yaptım.
Usta bilgisayarı bağladı. Dedi kapı çıtasındaki soketten olabilir, pazartesi randevu alıp gelin elektrikçi arkadaş baksın. Ben de o esnada çocuk koltuğunun olduğu sağ arka koltuğun altındaki soketleri kontrol ediyordum. Dedim neyse artık randevu alırız.
Nacizane tavsiyem, eğer benim başıma geldiği gibi yıkama sonrası bu ikaz ışığını görürseniz evvela koltuk altındaki bağlantı soketlerini kontrol edin.
Teşekkür güzel bilgi büyük ihtimalle elektrik süpürgesi nin marifeti dir😉

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YvzNazli

Moderator
[emoji23][emoji23][emoji23] bu SsangYong Servisleri hep aynı abi, bakımdan bakıma gidip dayak yiyoruz, rehin alıyorlar, tehdit ediyorlar, bide utanmadan öğle arasında motor yapıyorlar [emoji23] hani vaz da geçemiyorum hoşuma gitmeye başladı [emoji23][emoji23][emoji23]

Geçmiş olsun abi [emoji4] Deneyimini bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim. Keyifli yolculuklar dilerim [emoji4]

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi