Vites geçişleri

Ümit Tivoli

Moderator
Yaw arkadaşlar benim araba vites geçişlerini hissettirmeye başladı. Düz yolda ve yama aşağıya birşey yok ama çok hafif rampada ve rampalarda çok hissettiriyor nedendir acaba

Ümit Tivoli

Moderator
hmm arac normal ilk kalktıktan sonra gazı bırakmadan gidiyorum 2-3-4- yıgdırma yapıyo ayagımı gazdan hafif çekiyorum düzelir gibi oluyo

Freelander

Moderator
2009 2011 kyronun şanzıman yazılımı hatalı ,
manual konumda vitesleri ekran buyutuyo ama kucultmuyo mesela

buna hiç güncelleme yapmamışlar :)

araçta arıza kaydı varmı bi baktır istersen, hava filtresine de bi bak,

havalar soğudu belki onla alakalı bişi de olabilir. ısınıncada aynımı?

Vites geçişleri de şu anda bende bayağı bir canli ama benzinde daha az hissediliyor gibime geliyor, gaza geçince daha da bir hissediliyor, haftaya pazartesi 30.000 bakımı ve gaz ayarı yapılacak bi bakalım ne değişecek :)

2016 tivoli aldım 1 ay oluyor daha 1000 km de .Düz vites. Vites geçişlerinde zorlanıyorum bazen ya aşırı kemikli bi yapısı var ya da bi sıkıntı anlayamıyorum. Kİmi zaman geri vitese geçmiyor diğerlerinde güç kullanmam gerekiyor. Ayrıca debriyaja bastığımda çok yüksek olmasa da bi mekanik sesi geliyor bunlar normal mi acaba yoksa arıza mı yardımcı olur musunuz

YvzNazli

Moderator
Kyron'un manuel vitesi de kemikli bir yapıya sahipti hafif bir kuvvet uygulamak gerekiyordu.

1000kmde fabrikasyon bir hata yok ise manuele bişey olmaz.
Debriyaj müşürünü kontrol ettirmekte fayda var, geri vitese girmemesi sadece soğukken yapıyor ise şanzıman yağını kontrol ettirmenizi öneririm.
Tuzlada ki servise bi gidip baktırın derim.

Ben de fabrikasyon hatadan çekiniyorum zaten. Düz vites tivoli kullanan var mı acaba onda da bu şekilde mi? Bir de benim ilk aracım olduğu için pek bilmiyorum anlamıyorum bu tarz işlerden onun korkusu da var tabi .