Enjektör Değişimi

Aracımız duman çıkarıyor ve yokuşlarda gaz yemiyor. Servise götürdük, sorunun enjektörlerden kaynaklandığını ve değiştirmemiz gerektiğini söyledi. Ancak servisteki usta başka bir yere götürüp değiştirmemizi önerdi. Çünkü serviste çok pahalıya patlayacağını enjektörün değişiminin 4 bin lira civarında olabileceğini söyledi.

Aracımız geçen sene yine enjektör sorunu çıkarmış ve bir yerde değiştirmiştik. Çok yol da gitmedik, 8 bin km/yıl. Bu yıl yine sorun çıkardı. Aynı yere gidip seneye bir daha gitmek istemiyoruz. Ne önerirsiniz sevgili dostlar? Parçacılardan enjektör alıp bir ustada taktırmak mantıklı bir yol mu?
Lokasyon: Kocaeli.
 
eğer kesin enjektörse ve revize edilmesi fayda sağlamayacaksa parçayı kendiniz alıp gitmeniz daha mantıklı tabiki. geçmiş olsun
 

cavdare

Moderator
Yakıt nerden alıyorsunuz. Bildiğiniz gibi Ssangyonglarda ki Delphi enjektörler biraz hassas. Enjektörleri tamir ettirdikten sonra depo temizliği ve yakıt filtresi değişimi öneririm..
 

YvzNazli

Moderator
İzmit'te Gülünce Servis var. Orası iyidir bir gidip göstermenizde fayda var.
Yasal olarak faturalı yaptırdığınız işlemlerin 1 yıl garantisi olur. Bunu yokuşa sürseler de garantisi vardır.
Gülünceye gidip arıza tespiti yaptırın. 1 sene 8 bin km de o araba kömür yaksanız enjektörlerin bozulmaması lazım. O işte bi puştluk olmuş.
 

Üst