Rexton 270XDİ p1235 Arızası

İyi günler, 2 gün önce yolculuk yaparken araç yolcu olarak dolu iken ortalama bir yokuşta aracın çekmediğini fark ettim normal şartlarda çok yüksek devirli ve ivmeli kullanmıyorum ara ara yoklarım sadece aracı, o anlık bir durum yada yakıt kirliliği vs. olarak düşündüm çünkü arıza lambası yanmıyordu. Bugün tekrar kontrol ettim ve elm327 cihazı ile arıza okuma yaptığımda p1235 kodunu aldım, bu kodu genel olarak yakıt ve turbo basınç hattı sıkıntılarında veriyormuş. İlk başta pompa ve enjektörden korkmuş olsam da rail basıncının iyi olduğunu ve motorun düzgün çalıştığını görmem sebebiyle basitte zora doğru arıza araştırması yaptım öncelikle turbo basınç hattını kontrol ettim bir sorun görmedim, sonrasında vakum modülünü kontrol ederken modüle westhinghouse hattından gelen hortumun modül tarafında yırtık olduğunu fark ettim ve hortumu onarıp tekrar montajladım, testinide yapıp kontrol ettim arıza ortadan kalktı, sizinle paylaşmak istedim, umarım yardımcı olur.IMG_20200721_200605.jpgIMG_20200721_201558.jpg