Yetkili YMY Servislerde Bakım Kampanyası

YvzNazli

Moderator
BİLGİLENDİRME
Başlıktan belli olduğu üzere Şahsuvaroğlu Grup bir bakım kampanyası başlattı. Ekte görseli paylaşıyorum.

Kampanya garantisi bitmiş araçlar için geçerli.
Yani Actyon, Actyon Sports, Kyron, Korando C, Korando Sports, Rodius, Rexton W.

Sanayide yağ, yağ filtresi, hava filtresi değişelim desek 550-600 tutacak zaten.
Yetkili serviste 750Tl gayet iyi fiyat diye düşünüyorum.
Keza sadece 200-250Tl arıza tespit ücreti olması lazım.
Yetkili serviste yapılan tüm işlemlerin 1 yıl garantili olduğunu hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum.

Tavsiyem hazır kampanya varken, yaza girmeden servise gidilip bakım yaptırılır, Komple Check-Up yapılıp aracın güncel durumu hakkında bilgi edinilir.
Servise gitmişken şaftlarınızı yağlatmayı unutmayın derim.
Ben büyük ihtimalle Cumartesi günü Tuzla'ya gideceğim.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Ekli dosyalar

• bakım.jpg
    bakım.jpg
    203 KB · Görüntüleme: 27
bilgilendirme için teşekkürler 4 defa yetkili serviste işim oldu ikisi tam bakımdı nedendir anlamam bi kere bile servis kampanya sms i almadım 😆 forum olmasa haberimiz olmayacak , birde 6 bin km var bakıma, şöyle 2 3 bin bile kalsa yaptırırdım bakımı

Ben de en son yaptırdığımda keçenin değişeceği söylendi, parça yok yirmi gün sonra ararız dediler 6 ay oldu. Ne sms ne telefon. Adamlar sattıkları arabanın servise gelmemesi için elinden gelini yapıyorlar. Çok ilginç ve vahim vaka bir firma.incelemek ve inceletmek gerekir hangi kafada yöneticileri. 😀

Ymy Erzurum bakım için 953 tl. Ayrıca mazot fıltresı ıcın 95 tl fiyat verdi. Aracıma su ana kadar hep serviste bakım yapılmış. Acaba onun yerıne dışarıda mı yaptırsam. 2014 rexton 135.000 km. Kampanya nısan sonuna kadar devam edecekmiş. 400 km kaldı bakıma

toranaga

Moderator
Ymy Erzurum bakım için 953 tl. Ayrıca mazot fıltresı ıcın 95 tl fiyat verdi. Aracıma su ana kadar hep serviste bakım yapılmış. Acaba onun yerıne dışarıda mı yaptırsam. 2014 rexton 135.000 km. Kampanya nısan sonuna kadar devam edecekmiş. 400 km kaldı bakıma
Bende servis diyenlerdenim. Periyodik bakımda Fiyat farkı çok olmuyor. Dışarıda bakım yaptırmanız durumunda parçalarını sizin veya bakım yapan yerin alması gerekiyor. Serviste çok yüksek fiyat tutan ve dışarı ile yarı yarıya fark yaratan tamir bakım, parça değişimleri (yetkili usta ihtiyacı olan sökme takma ve ayar durumları hariç) örneğin fren balataları, diskleri, akü, ampul değişimi, silecek değişimi, multimedya, elektrik tamir-bakım gibi bakımlar dışarıda yaptırılabilinir. Ben 10.000 Km. periyodik bakımlarını yetkili YMY serviste yaptırıyorum. Bakım esnasındaki arıza tespitlerini tamir için parça ve işçilik fiyatlarını alıp değerlendiriyorum. Örneğin o anda değişmesi çok gerekli değilse bir sonraki servis ziyaretine kadar idare edebilirse anında yaptırmıyor araştırma yapıyorum. Birde 4x4 araçlarda tekerlekler ve 4x4 geçişi dahil pnömatik geçişli bir çok yer var o nedenle aracı bilmeyen bir usta zaten araca yanaşmıyor bile.

Servise ve sanayiye her ikisine eşit uzaklıkta duran biri olarak soyleyim, Kampanyalardan faydalanmaktan zarar gelmez...
Her ne kadar ara sira serviste olumsuzluklar yasasakta ,varligi bizim araclara deger katacaktır...zararindan çok faydası olur bize,diye dusunuyorum...

Ben ssangyong servislerinden memnunum.Diğer markaların servisleri gibi yoğunluk olmuyor.Fiyatları da görece makul.Benim arabanın da periodik bakımı geldi.yakın zamanda götürmeyi düşünüyorum.

bariskonor

Moderator
Biliyorsunuz bir süre önce Ankara YMY çalışanlarının hepsi darmadağın edildi. Vida sıkmak için bile ben servise gidiyordum. Servisten atılan servis müdürü ve her zamanbenim arabaya bakan ustam yeni yer açtılar. Artık oraya götürüyorum. Eski YMYye götürmek gibi oluyor. 10bin bakım+şanzıman yağı+diferansiyel yağı+işçilik total 1300TL istiyor. Bence çok uygun.

Biliyorsunuz bir süre önce Ankara YMY çalışanlarının hepsi darmadağın edildi. Vida sıkmak için bile ben servise gidiyordum. Servisten atılan servis müdürü ve her zamanbenim arabaya bakan ustam yeni yer açtılar. Artık oraya götürüyorum. Eski YMYye götürmek gibi oluyor. 10bin bakım+şanzıman yağı+diferansiyel yağı+işçilik total 1300TL istiyor. Bence çok uygun.
Hocam yeni yer neresidir bizimde bilgimiz olsun?

Merhaba Arkadaşlar
Yaklaşık 10 gün önce Kyron LX M200 XDI 2.0. 4x4 SA/T alarak aranıza katıldım.
Aracı aldığımda bu kampanyadan habarim yoktu tabiki. Dışarda özel bir serviste tüm sıvı bakımları ve filtreleri olmak üzere toplam 800 TL ücret ödedim. Yeni aracım olduğu için fiyat aralığının ne olduğunu açıkçası bilmiyordum.
Tabiki kampanya yapıldı ise Yetkili Servisi tercih etmek her zaman lehte olan bir durumdur.

1-2 gün önce 4 lü flaşör rölem bozuldu. İstanbulda olan arkadaşlar bilir. Aksarayda Japon ve Kore araçlarının yedek parçalarını her zaman temin edebilirsiniz. Lakin Ssangyong Kyron 4'lü flaşör rölesini hiç bir yerde bulamadık. :(

Ssangyong Yenibosna YMY servisle iletişime geçtik. Ellerinde olmadığını lakin 1 gün içinde temin edebileceklerini söylediler. 1 gün sonrası hem servis müdürü Murat Bey , hemde yedek parçadan Ülev bey beni bizzat arayarak parçayı teslim alabileceğimi söylediler. 140 TL ücret ödeyerek ilgili parçayı aldım.
İlanılmaz ilgili ve güleryüzlü arkadaşlar. Ben diğer arabalarımda kullandığım servislerle kıyas ederek bunları sizinle paylaşıyorum.

Merhaba Arkadaşlar
Yaklaşık 10 gün önce Kyron LX M200 XDI 2.0. 4x4 SA/T alarak aranıza katıldım.
Aracı aldığımda bu kampanyadan habarim yoktu tabiki. Dışarda özel bir serviste tüm sıvı bakımları ve filtreleri olmak üzere toplam 800 TL ücret ödedim. Yeni aracım olduğu için fiyat aralığının ne olduğunu açıkçası bilmiyordum.
Tabiki kampanya yapıldı ise Yetkili Servisi tercih etmek her zaman lehte olan bir durumdur.

1-2 gün önce 4 lü flaşör rölem bozuldu. İstanbulda olan arkadaşlar bilir. Aksarayda Japon ve Kore araçlarının yedek parçalarını her zaman temin edebilirsiniz. Lakin Ssangyong Kyron 4'lü flaşör rölesini hiç bir yerde bulamadık. :(

Ssangyong Yenibosna YMY servisle iletişime geçtik. Ellerinde olmadığını lakin 1 gün içinde temin edebileceklerini söylediler. 1 gün sonrası hem servis müdürü Murat Bey , hemde yedek parçadan Ülev bey beni bizzat arayarak parçayı teslim alabileceğimi söylediler. 140 TL ücret ödeyerek ilgili parçayı aldım.
İlanılmaz ilgili ve güleryüzlü arkadaşlar. Ben diğer arabalarımda kullandığım servislerle kıyas ederek bunları sizinle paylaşıyorum.
Rexton motor takozuna 960tl söylediler. Özel serviste 750 TL ye sipariş verdim

Merhaba,kampanya süresinin ne zaman bittiğiyle ilgili bilgisi olan var mı acaba? Bir de her yerde sabit fiyat mı?